Με 11άρη Χατζηγεωργίου ο Φίλιππος ανέτρεψε το προβάδισμα του Αρη - greekhandball.com

Με 11άρη Χατζηγεωργίου ο Φίλιππος ανέτρεψε το προβάδισμα του Αρη

Με 11 γκολ από τον Χατζηγεωργίου ο Φίλιππος  Βέροιας νίκησε τον Άρη Θεσσαλονίκης με 31-29 σε παιχνίδι για την Α2 Εθνική Ανδρών, που είχε διακυμάνσεις στο σκορ.

Στο ημίχρονο, προηγήθηκε ο Φίλιππος με 16-15, αλλά, στο 40΄ ο Αρης πέρασε μπροστά με 22-19 και έμεινε με το προβάδισμα έως το 57΄ με 28-27.

Με επιμέρους σκορ 5-1 οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν την κατάσταση και έφθασαν στην επιτυχία.

Οι διαιτητές κράτησαν το δελτίο του Αναστασιάδη του Άρη διότι τους εξύβρισε όπως σημείωσαν στο φύλλο αγώνα, μετά τη λήξη.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-6, 7-7, 9-9, 13-12, 16-15 (ημίχρονο), 18-18, 19-22, 21-25, 24-26, 26-28, 31-29.

Διαιτητές : Γράψας - Κυριακού.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : Βλάχος 3, Χαντζαρίδης, Αμπρικίδης 2, Δεληγιάννης 3, Τσαμήτρος, Γραμματικόπουλος 2, Κρέξης 2, Κούγιας 1, Χατζημασούρας, Διδασκάλου 7, Χατζηγεωργίου 11, Δεληχρήστος, Γεωργιάδης, Λιακόπουλος..

ΑΡΗΣ Θ:  Χαραλαμπάκης, Γιαβρόγλου 1, Αχίλιας 1, Στίγγας 3, Μπουλούκης 1, Πούλκος, Ταραμονλής 6, Τοκατζόγλου, Τσόχας 4, Μουρτζίνος, Ελέτα 2, Αναστασιάδης 4, Ψωμαθιανός 5, Κιάκος, Τζέλη 2, Βολιώτης.

Δίλεπτα 0-3. Πέναλτι 7/5-3/3.