Η Σαλαμίνα νίκησε στο νησί τον Ποσειδώνα - greekhandball.com

Η Σαλαμίνα νίκησε στο νησί τον Ποσειδώνα

Η Σαλαμίνα νίκησε με 28-22 στο γήπεδο της τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, σε αγώνα για την Α2 Ανδρών, με πρώτο σκόρερ τον Μπούτο με 7 τέρματα.

Τα 12 γκολ του Α.Χατζηκωνσταντίνου δεν ήταν αρκετά για τους φιλοξενούμενους που ήταν συνέχεια πίσω στο σκορ και έχαναν με 16-10 στο ημίχρονο.

Η εικόνα του αγώνα αποτυπώνει την εκτίμηση ότι η επιτυχία της Σαλαμίνας απέναντι σε άξιο αντίπαλο ήταν δίκαιη, ίσως και λόγο της μεγαλύτερης πολυφωνίας στο σκοράρισμα και των περισσότερων εναλλακτικών λύσεων σε ένα όμορφο παιχνίδι.

Τα πεντάλεπτα : 3-2, 7-3, 9-6, 11-8, 13-9, 16-10 ( ημίχρονο ), 17-14, 18-15, 21-17, 23-18, 26-21, 28-22.

Διαιτητές :  Φωτακίδης-Α.Γερουλάνος

Δίλεπτα :      3-5                Πέναλτυ : 4/3, 3/2

ΣΑΛΑΜΙΝΑ : Μανούσος, Γ.Μπακαούκας 1, Νικολαϊδης, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδιονυσίου, Μπούτος 7, Μπούζος 1, Π.Αποστολίδης, Μιχαλόπουλος 5, Τσαρπαλής 1, Τσομπανίδης 3, Πασλής , Η.Αποτολίδης 2, Εφραιμίδης, Δίπλαρος 2, Παπαδόπουλος 5.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ :Πάλλης, Καραγκιοζίδης 2, Αικατερίνης 4, Φίλης, Γκίκας 1, Τυφτικίδης, Καραβάς, Μπάμπης, Ν.Χατζηκωνσταντίνου , Παπαδάκης, Α.Χατζηκωνσταντίνου 12, Γιωργαλάς 1, Παλαιολόγος 2.