Χαμόγελα για τον Φέρωνα στην Κέρκυρα - greekhandball.com

Χαμόγελα για τον Φέρωνα στην Κέρκυρα

Καλό ξεκίνημα για τον Φέρωνα Βέροιας που κέρδισε εκτός έδρας με 35-18 τον Κερκυραϊκό, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Αξιόλογη προσπάθεια και από τις δύο ομάδες.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κερκυραϊκός ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο, στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν τη διαφορά και έφθασαν στη νίκη με διαφορά 17 τερμάτων, με πρώτους σκόρερς τον Αλεξίου με 8 τέρματα και τον Μπαλτζή με 7.

Τα πεντάλεπτα : 3-3, 4-4, 5-7, 7-12, 8-12, 9-13 ( ημίχρονο ), 9-19, 10-26, 11-27, 12-29, 13-31, 18-35.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

Δίλεπτες :  5-5, Πέναλτυ : 6/5, 2/1.

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ : Σπίγγος, Κουρτέσης 4, Κούρκουλος 2, Περούλης, Μεσμέρης, Αγάθος, Σκορδίλης, Χαραλαμπίδης 5, Κοσκινάς 4, Π.Γκιόκας, Μπιζίγκα 1, Ρίκος, Ξενίδης 1, Καλούδης 1, Γ.Γκιόκας, Τσιλιμπάρης.

ΦΕΡΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : Καμπάς, Σιουκιούρογλου 1, Βασιλειάδης , Τζωρτζίνης 4, Αγερίδης 3, Φιλιππίδης, Στεφανόπουλος 1, Αλεξίου 8, Μπαλτζής 7, Μαυρίδης, Α.Ταπαντζής, Χατζηπαναγιωτίδης 3, Κερλίδης 4, Χ.Ταπαντζής 4.