Με σιδερένια άμυνα, ο Λεωνίδας πήρε τους βαθμούς - greekhandball.com

Με σιδερένια άμυνα, ο Λεωνίδας πήρε τους βαθμούς

Νίκη για τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στο ξεκίνημα της Α2 Ανδρών επί του Ολυμπιακού Κερατσινίου σε κατάμεστο γήπεδο, με 31-14.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, ο Λεωνίδας επέβαλε τον ρυθμό του κι έφθασε στην κατάκτηση των δύο βαθμών, απέναντι στον Ολυμπιακό Κερατσινίου που αγωνίσθηκε με πείσμα, ωστόσο, σκόραρε μόλις 4 φορές στο τελευταίο εικοσάλεπτο εγκλωβισμένος στην αντίπαλη άμυνα.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 4-3, 5-5, 8-7, 11-8, 13-8 ( ημίχρονο ), 17-9, 20-9, 24-10, 25-12, 28-12, 31-14.

Διαιτητές : Φωτακίδης-Λεφάκης.

Δίλεπτα :   3-7       , Πέναλτυ : 4/2-1/1

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ :  Νομικός 3, Ράμμος 1, Παπαδάκης, Αμανατίδης 4, Λιάπης, Θάνος 3, Βάρσος 1, Γαραντωνάκης 1, Τσάνινος 7, Αργυριάδης 4, Σοφικίτης, Καραμαγκέλας 2, Οικονόμου, Μουλιάτος 2, Τσάγκουλης 2, Βούλγαρης 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ :  Ακρίβος, Κουρής, Σαμαράς 4, Μαρούδας 2, Σιδηρόπουλος, Ρουσιώτης, Μπουλούμπασης 3, Γιαννακόπουλος, Τριγώνης, Ξυπνητός 1, Νίνος 1, Νάκος, Γκανάϊ, Κωστόπουλος 2, Λουκαρνάκης,  Μουσούλης 1.