Η μοναξιά βοήθησε τον Ηλυσιακό... - greekhandball.com

Η μοναξιά βοήθησε τον Ηλυσιακό...

Σε αγώνα που έγινε δίχως θεατές, λόγω τιμωρίας του Ηλυσιακού, οι γηπεδούχοι έφθασαν στη νίκη επί των Αμφικτυόνων Λαμίας με 26-23, για την Β΄Εθνική.

Σύλλογος ιστορικός, πολυαθλητικός, με πιστό κοινό και σπουδαία Επιτροπή Χάντμπολ ο Ηλυσιακός, αλλά, έπεσε κατηγορία εξαιτίας ενός ανεγκέφαλου οπαδού του.

Τουλάχιστον, η μοναξιά τον βοήθησε αν και το ορθόδοξο είναι να παίζουν οι ομάδες με τον κόσμο τους, αρκεί φυσικά όλοι να προστατεύουν όσα εξελίσσονται στον αγωνιστικό χώρο και να απομονώνουν όσους έχουν άλλες διαθέσεις.

Ο Ηλυσιακός ήταν πρακτικός και σταθερός ενώ οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από την αρχή να ακολουθούν στο σκορ, πλησίασαν στα τελευταία λεπτά, όμως, δεν μπόρεσαν να βάλουν τη δική τους σφραγίδα στην αναμέτρηση.

Τα πεντάλεπτα :  3-2, 6-4, 7-5, 10-8, 11-8, 13-11 ( ημίχρονο ), 17-13, 19-15, 21-15, 21-18, 23-20, 26-23.

Διαιτητές : Μερτινιάν-Μπράμου

Δίλεπτες :   7-7        , Πέναλτυ : 6/5, 3/2

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ :  Γιατράκος 4, Γ.Χαραλαμπίδης 8, Μ.Χαραλαμπίδης 1, Κοκόλης , Φούντας, Δριμάλας, Νικόλαος 1, Νούλης 4, Στεφανάτος, Καραμπάτσος, Σταθόπουλος, Πραμαντιώτης 1, Τσικριτζής 4, Κοντογιώργος 3, Μαρκαντώνης, Μωραϊτης.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ : Αγγελόπουλος, Παπαγεωργίου 2, Ρούσσος 1, Πουγκακιώτης 1, Μακρής, Μαντζώρος 5, Αργυρόπουλος 1, Γ.Βλάχος, Μηνιώτης 3, Σιάππας, Λαμπράκης , Λώρας 1, Παπουτσής 3, Καραγάτσιος, Π.Βλάχος, Νταφλούκας 6.