Ο Φάρος φώτισε την νίκη των Κυκλώπων - greekhandball.com

Ο Φάρος φώτισε την νίκη των Κυκλώπων

Σε αγώνα για την Α2 Εθνική Ανδρών, οι Κύκλωπες νίκησαν στην Αλεξανδρούπολη με 30-21 το Πανόραμα ( φωτο ), με γκολ από 10 από τους παίκτες τους και με προβάδισμα από την αρχή του 60λεπτου.
Το Πανόραμα έδειξε αγωνιστικότητα, αλλά, δυσκολεύθηκε έντονα με το επιθετικό μοτίβο των γηπεδούχων.

Τα πεντάλεπτα : 4-2, 7-3, 8-4, 9-5, 10-6, 13-7 ( ημίχρονο ), 16-9, 16-13, 20-14, 24-15, 26-16, 30-21.
Διαιτητές : Ηλιάδης-Παρασκευούδης
Δίλεπτα :   3-1                      Πέναλτυ : 1/1, 1/0
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ :  Χαραλαμπάκης , Σωτηρόπουλος 1, Θεοδωρόπουλος 3, Παπανδρέου 1, Οικονόμου, Κωστόπουλος , Μαρκοπουλιώτης 3, Γκαράς 2, Ναβροζίδης 3, Νικολαϊδης , Αγαθόνικος 4, Μπλίντοφ 2, Μπουλταδάκης 5, Μόσχου, Μπασδάνης, Τολιόπουλος 6.
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ : Πεχλιβάνης, Μαμούρης 5, Μαυρίδης, Ξυνιάς 6, Ευστρατίου, Ρουμελιώτης 1, Τερζίδης 2, Ντέμπος 4, Βακουφάρης 2, Μερτίδης , Βαρβιτσιώτης , Αλατσατιανός , Τσακωνιάτης , Καρούσης 1.