Στη '' μάχη '' των Ολύμπιων Θεών, Απόλλων-Αρης 1 - greekhandball.com

Στη '' μάχη '' των Ολύμπιων Θεών, Απόλλων-Αρης 1

Ο Απόλλων Σταυρούπολης ξεκίνησε τη σεζόν όπως έκλεισε την προηγούμενη, με φιλοδοξίες.

Εφθασε στη νίκη με 21-18 για την Α2 Γυναικών, με αντίπαλο τον Αρη Θεσσαλονίκης στη Μίκρα ( εφόσον στο κλειστό της Σταυρούπολης, ουσιαστικά, είναι ανεπιθύμητος...), μετά από αμφίρροπο ματς που κρίθηκε στα τελευταία τρία λεπτά, έπειτα από σειρά εναλλαγών στη διακύμανση του σκορ.

Τα πεντάλεπτα : 0-1, 1-3, 2-3, 6-5, 7-7, 10-9 ( ημίχρονο ), 12-11, 12-14, 14-15, 15-16, 17-17, 21-18.

Διαιτητές : Παπούλιας-Εφραιμίδης

Δίλεπτα : 1-2    , Πέναλτυ : 5/3-2/2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ :  Κουρκουλάκη 7, Κατσουπάκη 4, Αναγνωστοπούλου, Χωρίκη, Ροδοπάϊου, Μητκάνη 1, Σαμαρά , Κατσούνη 4, Καμπούρη, Αρβανίτη 5.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ : Μπέκου, Αλεξίκου 1, Κατσάρκα 1, Μαλλέ, Συμεωνίδου 1, Ντόγκα 2, Μανωλούδα 7, Μουρουζίδου 5, Αμβροσιάδου 1.