LIVE: Ολυμπιακός - ΑΕΚ (Αποτέλεσμα: 22-21) - greekhandball.com

LIVE: Ολυμπιακός - ΑΕΚ (Αποτέλεσμα: 22-21)

Λήξη αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός επικράτησε της ΑΕΚ με 22-21 και προηγείται 2-0 στην σειρά των τελικών της Handball Premier.

21-19 Ουγκάλντε (55:51)

Ο Ολυμπιακός προηγείται με τρία τέρματα διαφορά για πρώτη φορά στο ματς, έξι λεπτά πριν από το φινάλε

Τάιμ άουτ ζήτησε η ΑΕΚ (54:18)

21-18 Παπαβασίλης (54:08)

20-18 Aραπακόπουλος (53:38)

Τάιμ άουτ ζήτησε ο Ολυμπιακός (53:09)

Η ΑΕΚ διαμαρτύρεται έντονα υποστηρίζοντας πως ο Ολυμπιακός είχε εξαντλήσει το παθητικό

Απόκρουση του Μπουκοβίνα, μετά από σουτ του Πασσιά, η μπάλα όμως παραμένει στα χέρια των παικτών του Ολυμπιακού

19-18 Mόγια (52:14)

19-17 Παπαβασίλης (51:36)

18-17 Οστρούσκο (51:00)

17-17 Μυλωνάς (49:53)

Ο Μπάγιος σούταρε σε κενή εστία ευρισκόμενος λίγο έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, η μπάλα άουτ

Δοκάρι από τον Μόγια

Δοκάρι από τον Καραμπουρνιώτη

Δίλεπτη στον Πλάθα (47:42)

Ο Δομπρής είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο (47:42), οι διαιτητές αξιολογούν την φάση στο VAR

17-16 Αραμπατζής

Ο Ολυμπιακός έχει προβάδισμα δύο τερμάτων για πρώτη φορά στο παιχνίδι

17-15 Καραμπουρνιώτης (46:11)

16-15 Παπαβασίλης

Νέα απόκρουση του Μπάουερ, μετά από σουτ του Κοτσιώνη (44:52)

15-15 Κεδέρης (43:57)

Οι διαιτητές χρέωσαν με δίλεπτη τον Αραμπατζή (43:31), όμως στην συνέχεια είδαν την φάση στο VAR και άλλαξαν απόφαση. Η ΑΕΚ συνεχίζει με 7 παίκτες.

Έξι αποκρούσεις στις οκτώ προσπάθειες μετράει προς το παρόν ο Μπάουερ

Ο Μπάουερ απέκρουσε την μπάλα, στο 41:46, μετά από τετ α τετ με τον Κεδέρη

Πέντε διαδοχικά γκολ έχουν πετύχει οι Ερυθρόλευκοι, περίπου 10 λεπτά χωρίς τέρμα παραμένει η ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός, για πρώτη φορά στο ματς, προηγείται στο σκορ

15-14 Σλαβούλιτσα (39:36)

Τάιμ άουτ ζήτησε η ΑΕΚ (38:08)

Μετά το 7-7 (15ο λεπτό), ο Ολυμπιακός ισοφάρισε ξανά

14-14 Παπαβασίλης (37:22)

«Κλέψιμο» του Παπαβασίλη σε επίθεση της ΑΕΚ, η μπάλα στην κατοχή του Ολυμπιακού (36ο λεπτό)

Νέα απόκρουση του Μπάουερ, μετά από σουτ του Τζηρά, ξεσηκώνεται ο κόσμος των Ερυθρολεύκων (35ο λεπτό)

Ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα, πέτυχε τρία τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών και μείωσε στο ένα γκολ την διαφορά

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Απόκρουση από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Μπουκοβίνα, που πραγματοποιεί καλή εμφάνιση απόψε

9-12 Mυλωνάς (29:12)

Δίλεπτη στον πάγκο του Ολυμπιακού για διαμαρτυρίες (28:59)

9-11 Παπαδόπουλος (πέναλτι, 28:16)

Δίλεπτη στον Στεφάνοβιτς (28:16)

Τάιμ άουτ ζήτησε η ΑΕΚ (27:25)

8-11 Καραμπουρνιώτης (27:04)

7-11 Κεδέρης (πέναλτι, 26:04)

O Oλυμπιακός έχει να σκοράρει εδώ και 10 λεπτά

Νέα απόκρουση του Κοτανίδη, μετά από σουτ του Τζηρά (24:35)

Απόκρουση του Μπουκοβίνα, μετά από σουτ του Μοντόρο (23:56)

7-10 Κεδέρης (πέναλτι, 22:53)

7-9 Kεδέρης (πέναλτι, 21:16)

Δίλεπτη στον Αραπακόπουλο (21:16)

Aπόκρουση του Κοτανίδη σε σουτ του Μόγια (20:40)

Τάιμ άουτ ζήτησε ο Ολυμπιακός (19:51)

7-8 Τζηράς (19:17)

Μπλοκ του Καραμπουρνιώτη σε σουτ του Λέμος στο 18ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος βγήκε στην αντεπίθεση, βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπουκοβίνα, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

Ο Μπουκοβίνας αντικατέστησε τον Άντζελιτς στην εστία της ΑΕΚ

Απόκρουση του Κοτανίδη σε σουτ του Στεφάνοβιτς, η μπάλα στον Ολυμπιακό (16:43)

5-6 Δομπρής (13:20)

Ο Ολυμπιακός «έκλεψε» την μπάλα στο 11ο λεπτό, βγήκε στην αντεπίθεση με τον Μπάγιο, ο οποίος έκανε βήματα και η μπάλα πέρασε στην κατοχή της Ένωσης

4-6 Καλόμοιρος

Δεύτερη φορά που ο Μπάγιος επιχείρησε να σκοράρει από την δεξιά γωνία, αλλά δεν τα κατάφερε

Τετ α τετ του Παπαδόπουλο με τον Άντζελιτς στο 08:55, ο γκολκίπερ της ΑΕΚ απέκρουσε την μπάλα, ο Ολυμπιακός έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε αυτή την φάση.

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης

Ο Λέμος, που ήταν τιμωρημένος, επέστρεψε στην 16άδα της ΑΕΚ και πήρε την θέση του Ηλιόπουλου.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Στεφάνοβιτς, Τζηράς, Σεβέλεφ, Νικολαΐδης, Λέμος, Άντζελιτς, Μυλωνάς, Μπουκοβίνας, Πλάθα, Μόγια, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου, Ουγκάλντε, Καλόμοιρος, Κεδέρης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης, Μπούντιτς, Κανδύλας, Μπάγιος, Παπαδόπουλος, Δομπρής, Δεληχρήστος, Αραπακόπουλος, Πασσιάς, Μοντόρο, Σλαβούλιτσα, Μιχαηλίδης, Οστρούσκο, Μπάουερ

Οι Ερυθρόλευκοι προηγούνται με 1-0 στην σειρά των τελικών. Ο τίτλος κρίνεται στις 3 νίκες.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε ζωντανό χρόνο την εξέλιξη του δεύτερου τελικού της Handball Premier, Ολυμπιακός - ΑΕΚ, που θα διεξαχθεί (19:15) στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου (Χαλκίδα), «Τ. Καμπούρης», όπου βρίσκεται το greekhandball.com.