Οριακές αναμετρήσεις στις Κορασίδες - greekhandball.com

Οριακές αναμετρήσεις στις Κορασίδες

Ο Εθνικός Κοζάνης θα διεκδικήσει σε μπαράζ με τον ΑΟ Ιωαννίνων, σε ουδέτερο γήπεδο, την πρόκριση του στο Final 6 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, καθώς απέκλεισε τις Ελπίδες Αμυνταίου υπερτερώντας στην ισοβαθμία ( από μία νίκη κάθε ομάδα, με την ίδια διαφορά τερμάτων ) με καλύτερη επίθεση εκτός έδρας.

Οι Ελπίδες Αμυνταίου, επίσης, θα διεκδικήσουν την πρόκρισή τους στο Final 6 σε μπαράζ με τον Πανελλήνιο Νεάπολης Συκεών.

Στο ματς Ελπίδες Αμυνταίου-Εθνικός Κοζάνης, επικράτησε η γηπεδούχος με 30-26 ενώ είχε ηττηθεί εκτός έδρας με 23-19.

Τα πεντάλεπτα : 2-4,4-5,7-8,9-10, 13-13,15-15 ( ημίχρονο ), 17-18,20-21,23-21,26-24,28-25,30-26.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ: Αντωνιάδου, Βασιλείου 6, Ηλία, Κακλίδου 1, Καπετανοπούλου 4, Κουτσουρίδου, Μίτις 4, Μπουρή, Ντίνα 5, Πανταζή 4, Παρχαρίδου 6.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ:  Β. Φλώρου 15, Γκιάτα 3, Ευρ.Ασλανίδου 3, Στ.Ασλανίδου 2, Τότσκα, Βακάλη, Χατζησαββίδου 1, Κωτίδου 2, Σιατρά, Πατιού, Χατζηθεοδωρίδου, Δημοπούλου, Ε.Φλώρου, Παπανδρέου, Ροδουμικλή.

Δίλεπτα 1/6. Πέναλτι 3/5-5/5.

ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006-ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 27-27

ΑΣ Ηλιούπολη 2006 και Παπασιδέρης Κορωπίου έφεραν ισοπαλία 27-27 σε αναμέτρηση για το Πρωτάθλημα Κορασίδων της ΕΣΧΑ, στην Ηλιούπολη, με γκολ που πέτυχε ο ΑΣΗ 10'' πριν την εκπνοή.

Παραμένει η γηπεδούχος στην πρώτη τριάδα που θα συνεχίσει διεκδικώντας θέση στο Final 6 ενώ ο Παπασιδέρης αποκλείεται από τα μπαράζ τα οποία θα ακολουθήσουν.

Τα πεντάλεπτα : 3-2,5-4,8-7,11-9,13-12,13-13 ( ημίχρονο ), 15-14,17-16,19-19,21-20,24-24,27-27.

Διαιτητές : Λεφάκης-Γιακαλής.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006 :  Σιώρη 3, Χατζηλιάδου 3, Λουρίδα 9, Αλαμάρα, Αμπατζή 8, Υφαντή 3, Πανταζή, Καραγρηγορίου 1, Μαρουλή, Μωραίτη, Κωστούλα, Κοντογιάννη.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ:  Λεβαντέζου,  Κομποθανάση, Τατ.Παπαδοπούλου, Νατ.Παπαδοπούλου, Αναστ.Κυριάκου 3, Βαρελή, Κων.Κυριάκου 1, Καπαρού 8, Καμαρινοπούλου 1, Γκούσα 14, Γκάγκοση.