Επίλογος με νίκη για τον ΕΣΝ Βριλησσίων, γιορτή και απονομή για την άνοδο (pics, vid) - greekhandball.com

Γιορτή ήταν η σημερινή (03/04) 'μέρα για τον ΕΣΝ Βριλησσίων, ο οποίος έχει εξασφαλίσει την άνοδο στην Handball Premier και πανηγύρισε την μεγάλη αυτή επιτυχία του μαζί με τον κόσμο του, έπειτα από την νίκη του με 40-31 επί της Ακαδημίας Πάτρας, σε ματς για την 6η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών. Μετά από την λήξη της αναμέτρησης, ο Πρόεδρος της ελληνικής Ομοσπονδίας χάντμπολ, Κώστας Γκαντής και ο Δήμαρχος Βριλησσίων, Ξένος Μανιατογιάννης, απένειμαν μετάλλια και το τρόπαιο του Πρωταθλήματος στην ομάδα των Βριλησσίων.

Στα του αγώνα, ο ΕΣΝ Βριλησσίων κυριάρχησε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο μετά από το 10ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 22-14. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι παρέμειναν σε απόσταση στο σκορ σε σχέση με τους αντιπάλους τους και τελικά επικράτησαν άνετα.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 40-31

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 8-5, 13-6, 18-9, 19-11, 22-14 (ημίχρονο), 24-15, 26-19, 29-21, 34-24, 36-27, 40-31

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Καμπούρης, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος-Περράκης 2, Στάθης 3, Γλύκας, Πανταζής 8, Βαμβακάς Π., Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 7, Τσολακίδης 3, Βαμβακάς Χ. 5, Αναστασίου 3, Παϊπάης 4, Μπινιάρης 3, Κορκολής, Γκένας 2

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος 3, Τρίγγος, Παπαγιαννόπουλος Χ. 3, Παπαγιαννόπουλος Α. 6, Γεωργίου 2, Γιάγκος 1, Ανδριόπουλος 1, Ρουσσόπουλος 1, Παπακωστόπουλος 1, Τόμοβιτς 1, Σμυρνιώτης 1, Γιαννόπουλος, Ευθυμίου 1, Τζουραμάνης 1, Κολλύρης 9

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Γερουλάνος, Δίλεπτα: 0-3, Πέναλτι: 3/5-2/2