Κυριάρχησε της Δράμας ο Ολυμπιακός - greekhandball.com

Κυριάρχησε της Δράμας ο Ολυμπιακός

Την έκτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στα πλέι οφ της Handball Premier πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 38-26 της Δράμας.

Οι Ερυθρόλευκοι προηγούνταν στα πρώτα πέντε λεπτά, όμως η Δράμα με σερί 0-4 πέτυχε να έχει το προβάδισμα με 5-6 στο 10ο λεπτό. Ωστόσο, οι Πειραιώτες ανέκτησαν τα ηνία και στο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 18-15.

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός διηύρηνε την διαφορά και τελικά πανηγύρισε τους δύο βαθμούς της νίκης, έχοντας πρώτο σκόρερ της αναμέτρησης τον Παπαδόπουλο, που σημείωσε οκτώ τέρματα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΡΑΜΑ 38-26

Τα πεντάλεπτα: 5-2, 5-6, 8-7, 12-9, 15-11, 18-15 (ημίχρονο), 20-17, 25-18, 30-19, 32-22, 34-24, 38-26

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 2, Κρητικός 6, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης 1, Μπούντιτς 7, Παπαδημητρίου, Κανδύλας, Παπαδόπουλος 8, Δομπρής 3, Αραπακόπουλος 1, Πασσιάς 3, Μοντόρο 1, Σαβούλιτσα 3, Μιχαηλίδης, Μπάουερ

ΔΡΑΜΑ: Μπουγκαρίνοβιτς 1, Νίκολιτς 6, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 1, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης 1, Πούλιος, Τόσκας 4, Τουνγκελίδης 1, Παπάζογλου, Καβάζης 2, Δεμερτζίδης 1, Σίνα 5, Κρανιώτης

Διαιτητές: Τόλιος - Φωκίτης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3/3-0/0