Εκτός έδρας νίκη για τον Βορέα Αλεξανδρούπολης - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον Βορέα Αλεξανδρούπολης

Ο Βορέας Αλεξανδρούπολης επικράτησε εκτός έδρας με 18-32 του ΑΟ Ιωαννίνων, σε παιχνίδι για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 9-11) της Α2 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά, όμως στο 10ο λεπτό ο ΑΟ Ιωαννίνων ήταν εκείνος που βρισκόταν μπροστά στο σκορ. Παρ' όλα αυτά, ο Βορέας ανέκτησε άμεσα τα ηνία και στο ημίχρονο προηγούνταν με 9-14. Στην επανάληψη, το σύνολο της Αλεξανδρούπολης δεν δυσκολεύτηκε και έφτασε στην νίκη.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 18-32

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 5-7, 6-10, 9-12, 9-14 (ημίχρονο), 9-17, 10-20, 10-25, 11-26, 13-30, 18-32

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Παπακώστα, Μπόνια, Κύρκου 1, Λάμπρου 2, Γιούνη, Καρακώστα, Βασιλείου 1, Καραχάλιου 4, Σίμπα, Μέτσιου 1, Μάνθου, Λάμπρου 1, Ψαρρά, Βασάκου 2, Αντωνίου 5

ΒΟΡΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Kωτσιοπούλου 5, Μπαλασούδη 1, Παντίδου, Νικολόβα 10, Καλαϊτζή 4, Λαμπίδη 1, Καμποσιώρη 2, Παπαδοπούλου 3, Σεϊτλάρι 2, Μητρουλάκη, Βαφειάδου 4, Δημητριάδου

Διαιτητές: Μαυρίδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 4-6 (Κόκκινη: Κωτσιοπούλου, 45:42, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 0/0-4/8