Ρεβάνς από τον ΠΑΟΚ πήρε ο Διομήδης Άργους - greekhandball.com

Ρεβάνς από τον ΠΑΟΚ πήρε ο Διομήδης Άργους

Ρεβάνς από τον ΠΑΟΚ πήρε ο Διομήδης Άργους, που επικράτησε στην έδρα του των Θεσσαλονικέων με 33-21 και κατέκτησε την τέταρτή του νίκη στα πλέι οφ (6η αγωνιστική) της Handball Premier.

Oι «Λύκοι» επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους, απέκτησαν άμεσα διαφορά ασφαλείας και στο ημίχρονο προηγούνταν με 18-10.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα, κράτησαν σε απόσταση στο σκορ τον Δικέφαλο του Βορρά, που στερήθηκε τους Σεϊρεκίδη, Στογιάνοβιτς, Παπάζογλου, Αποστόλου, Παλάσκα, και πανηγύρισαν τους δύο βαθμούς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΠΑΟΚ 33-21

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 9-3, 11-6, 13-6, 15-7, 18-10 (ημίχρονο), 20-12, 22-13, 23-16, 27-17, 32-20, 33-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 4, Αναγνωστόπουλος 2, Μούγιτς Γ. 3, Μάλλιος 7, Τερλέτσκι 3, Χατζηκωνσταντίνου, Λασκάκου, Κωστούλας, Μπακ, Σιατιρλής 2, Ορφανός, Μάνθος 6, Τσερνικάου, Μανασάκης, Μούγιτς Τ. 5, Ολιβέιρα 1

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ, Δεληζάνος 2, Βελισσαρίου, Τσαμουρίδης, Νικολαΐδης 3, Μέντουριτς 1, Μπάρμπας, Μαρίνος, Βαφείδης 2, Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης, Τριανταφυλλίδης, Γιορανίδης, Μισαηλίδης 3, Τζωρτζίνης 9

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 9-4 (Κόκκινες: Λασκάκου, 35:53, τρίτη δίλεπτη / Γκιγκόφ, 47:45, απευθείας κόκκινη), Πέναλτι: 4/4-2/3

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

«Στο 47:45 λεπτό του αγώνα ο παίκτης της Β' ομάδας, Γκιγκόφ Βίκτορ, απεβλήθη με απευθείας κόκκινη και μπλε κάρτα, διότι ύψωσε το μεσαίο δάχτυλο του σε παίκτη της αντίπαλης ομάδας, έπειτα από επίτευξη τέρματος σε βάρος του διαπράττοντας προσβλητική συμπεριφορά. Το δελτίο κρατήθηκε».