Ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη μεταξύ των Κυκλώπων και του ΑΟ Κοζάνης - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη μεταξύ των Κυκλώπων και του ΑΟ Κοζάνης

Ισοπαλία, 25-25, έληξε η αναμέτρηση, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - ΑΟ Κοζάνης, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Α2 Ανδρών.

Οι Κύκλωπες βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στα πρώτα 15 λεπτά, ο ΑΟ Κοζάνης έφερε το ματς στα ίσα στο 20ο λεπτό (7-7), πήρε ακολούθως το προβάδισμα, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγούνταν στο ημίχρονο (13-12).

Στα πρώτα 10 λεπτά της επανάληψης, οι Κύκλωπες διατηρούσαν τα ηνία, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου (19-19), στο 45ο λεπτό και στο 55ο βρίσκονταν σε θέση «οδηγού» με δύο γκολ διαφορά (22-24). Παρ' όλα αυτά, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν, τελικά, ισόπαλες.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 5-4, 6-5, 7-7, 9-10, 13-12 (ημίχρονο), 15-13, 17-15, 19-19, 22-21, 22-24, 25-25

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Οικονόμου 2, Χαραλαμπίδης 4, Μπλίντοφ 2, Παπανδρέου, Πιστόλας 2, Ναβροζίδης 2, Καραβασίλης, Μπασδάνης 1, Πουλιόπουλος, Νικολαΐδης, Κωστόπουλος, Χαραλαμπάκης

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Kρέξης 2, Χαντζιάρας 7, Γκούμπερι 1, Παπαχρήστου 3, Πασχαλίδης, Καραγεωργίου 7, Βιτολάρης 3, Στεργιούλας 1, Τραγιάς, Καλόθεος, Κοτανίδης 1, Μαυρίδης

Διαιτητές: Ουζούνης - Μπαλάκος, Δίλεπτα: 3-7