Ο Αρης φόρεσε την γούνα του στην Καστοριά παρά τον φιλότιμο αγώνα των γηπεδούχων.... - greekhandball.com

Εμφανώς καλύτερος ο Αρης Θεσσαλονίκης πήρε τους δύο βαθμούς στην Καστοριά, επικρατώντας με 37-15 σε βάρος της γηπεδούχου ομάδας.

Χαρακτηριστικό είναι ότι από το 10΄ , όταν το σκορ  ήταν 5-8, η Καστοριά πέτυχε μόλις 5 γκολ έως το 45΄ ενώ σε αυτά τα 35 λεπτά, οι '' κίτρινοι '' σημείωσαν 21 τέρματα με συνέπεια να διασφαλίσουν την νίκη και παράλληλα μία μεγάλη διαφορά, μοιράζοντας μάλιστα τον χρόνο συμμετοχής.

Τα πεντάλεπτα : 2-4, 5-8, 6-12, 7-17, 7-18, 7-22 ( ημίχρονο ), 8-24, 8-28, 10-29, 13-30, 14-34, 15-37.

Διαιτητές :  Πήτας-Αγγελίδης.

Οι 2 ομάδες πήραν 9 πέναλτυ ( 5 οι γηπεδούχοι, 4 οι φιλοξενούμενοι ), όμως, ευστόχησαν μόλις από 1 φορά...

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Πούλιος 1, Τζιφονώτας 2, Παναγιωτίδης, Κωνσταντινίδης 2,  Ντούφας, Πισιώτης, Δ.Μελλίδης, Λ.Μελλίδης, Ριζόπουλος, Μπαντής 2, Μπουζόπουλος 5, Βέϊς 2 , Γιούπας, Γκουπιδένης 1.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ : Χαραλαμπάκης, Ντιμολάρι 3, Παπαδόπουλος 2, Τσόχας 2, Μουρτζίνος 5, Μπρόϊκος, Ελέτα 7, Μαυρίδης 1, Πούλκος 1, Βολιώτης, Αναστασιάδης , Κιάκος 1, Αχίλιας 4, Ταραμονλής 5, Βασιλάκης, Ψωμαθιανός 6.