'' Πλήρωσε '' σερί δίχως γκολ ο Κερκυραϊκός, στον Ορφέα η νίκη - greekhandball.com

'' Πλήρωσε '' σερί δίχως γκολ ο Κερκυραϊκός, στον Ορφέα η νίκη

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Ορφέα Σουρωτής επί του Κερκυραϊκού με 21-12, για την Α2 Εθνική Γυναικών και τις θέσεις 1-5 στον Βορρά.

Στο  πρώτο ημίχρονο η εξέλιξη του αγώνα ήταν απολύτως ρευστή, ωστόσο, προοδευτικά, στην επανάληψη ο Ορφέας Σουρωτής απέκτησε διαφορά την οποία εδραίωσε καθώς ο Κερκυραϊκός έμεινε για 22 λεπτά χωρίς γκολ και συνολικά σκόραρε μόλις 5 φορές στην επανάληψη, όταν πλέον όλα είχαν κριθεί καθώς το 7-8 στο 30΄  μεταβλήθηκε σε 9-18 στο 50΄ με επιμέρους σκορ 2-10.

Ο Κερκυραϊκός, μάλιστα, σημείωσε με πέναλτυ τα 4 από τα 12 τέρματα του ενώ ο Ορφέας είχε 3/3 πέναλτυ αλλά και 8 δίλεπτες έναντι 4 των γηπεδούχων.

Πιο έμπειρος ο Ορφέας διαχειρίσθηκε καλύτερα τις ιδιαιτερότητες του ματς και πήρε τους 2 πόντους.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 2-3, 3-4, 4-4, 4-6, 7-8 ( ημίχρονο ), 9-14, 9-16, 9-17, 9-18, 12-20, 12-21.

Διαιτητές :  Αβράμης-Χρόνης.

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ :  Μάμαλου, Πλασκασοβίτη, Ιωάννου, Μάστορα 2, Κοντούλη, Βάπτισμα, Σκορδίλη, Γαρναβού, Σκουρτάϊ 5, Μπίμπα 2, Μ.Κούρκουλου 1, Χ.Κούρκουλου 2, Πουλημένου, Ξενίδου.

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ : Αυγέρη, Τσολοζίδου , Εμμανουηλίδου, Τσανακτσίδου, Γαβριηλίδου , Χριστοδουλίδου 2, Κακαμούκα 3, Πουγαρίδου 3, Αναστασιάδου 3, Ντουβαρτζή 4, Ιωαννίδου 6.