Κυρίαρχη η Δόξα Βύρωνος επί της Ηλιούπολης - greekhandball.com

Κυρίαρχη η Δόξα Βύρωνος επί της Ηλιούπολης

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην Β' φάση (1ος όμιλος, θέσεις 1-4) της Α2 Γυναικών πέτυχε η Δόξα Βύρωνος, που επικράτησε εκτός έδρας της Ηλιούπολης με 22-32.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ, το οποίο είχε εναλλαγές, στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους. Στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου μισαώρου, ωστόσο, η Δόξα κατάφερε να αποκτήσει... μαξιλαράκι ασφαλείας και στο ημίχρονο προηγούνταν με 11-14.

Στην επανάληψη, το σύνολο του Βύρωνα δεν δυσκολεύτηκε να διευρύνει το προβάδισμά του και κυριάρχησε ολοκληρωτικά.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006 - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 22-32

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-3, 6-6, 8-8, 10-11, 11-14 (ημίχρονο), 14-18, 15-21, 16-24, 17-27, 19-28, 22-32

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006: Σιώρη, Χατζηλιάδου, Τσιομίδου 7, Φοινικοπούλου 3, Ζουμπουνέλλη 3, Χούτου 1, Ποδηματά, Αμπατζή, Υφαντή 1, Παπανδρέου, Καραγρηγορίου, Ρήγα 1, Μαρούλη, Ξιανάρι, Δημητρίου, Παπαγιαννοπούλου 6

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Καζή, Ξανθοπούλου 3, Αποστολίδου, Ακάλεστου 1, Ντιβέρη 1, Ζήση 5, Βασίλα 3, Μυλωνά 10, Παπαναστασίου, Τσιλιμπάρη 1, Αλούρδα, Πεφάνη 1, Ιγιαγκμπόρ 7

Διαιτητές: Χρηστίδη-Μπράμου, Δίλεπτα: 3-4 (Απευθείας κόκκινη: Χούτου, 16:16), Πέναλτι: 2/3-5/5