Μεγάλη νίκη του ΕΣΝ Βριλησσίων στην Πάτρα - greekhandball.com

Μεγάλη νίκη του ΕΣΝ Βριλησσίων στην Πάτρα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΕΣΝ Βριλησσίων στην Πάτρα, όπου επικράτησε της Ακαδημίας με 24-36, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β' φάσης (1ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Α2 Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν τον ρυθμό της αναμέτρησης και προηγούνταν σε όλη την διάρκειά της (11-17 το ημίχρονο), αν και κυρίως μέχρι το 25ο λεπτό η Ακαδημία πίεζε και βρισκόταν κοντά στο σκορ. Στο δεύτερο μισάωρο, ωστόσο, η αθηναϊκή ομάδα μπόρεσε να διευρύνει την διαφορά στο σκορ και τελικά κυριάρχησε.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 24-36

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-5, 4-8, 7-11, 10-13, 11-17 (ημίχρονο), 14-20, 16-23, 18-25, 20-30, 22-31, 24-36

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος 2, Τρίγγος, Παναγιωταρόπουλος 2, Παπαγιαννόπουλος Χ. 3, Γουβής, Παπαγιαννόπουλος Α. 6, Γεωργίου 4, Ανδριανόπουλος, Ρουσσόπουλος 3, Παπαδιονυσόπουλος, Χατζηχαραλάμπους 1, Μπεκιάρης-Σαχουλής, Ευθυμίου, Αγγελακόπουλος, Κολλύρης 3

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος-Περράκης 3, Στάθης 7, Γλύκας 1, Πανταζής 8, Αντωνιάδης, Σωτηρίου, Βαμβακάς 3, Αναστασίου 2, Χρυσολώρας 3, Παϊπάης 1, Μπινιάρης 3, Κορκολής 1, Καραδήμας, Γκένας 3, Γρέκας 1

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Βήτας, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 5/7-2/4

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

«Στο 44:18 λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε ο προπονητής της Α' ομάδας, Παπαγιαννόπουλος Ιωάννης (...), διότι εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς την άδεια των διαιτητών διαμαρτυρόμενος για απόφασή τους και ενώ είχε προηγηθεί προοδευτικότητα των ποινών στον πάγκο της ομάδας του».