Επικράτηση του Διομήδη Άργους επί του Αερωπού Έδεσσας με... διαστημικό Μάλλιο - greekhandball.com

Επικράτηση του Διομήδη Άργους επί του Αερωπού Έδεσσας με... διαστημικό Μάλλιο

Ο Χάρης Μάλλιος έκανε... πάρτι απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας, πήρε από το... χέρι τον Διομήδη Άργους και τον οδήγησε στην νίκη με 37-30 σκοράροντας 18 τέρματα! Η αναμέτρηση διεξήχθη στην Νέα Κίο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Handball Premier.

Οι «Λύκοι» κατάφεραν να αποκτήσουν ασφαλή διαφορά στο σκορ μετά από το 20ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 18-12. Στην επανάληψη, ο Διομήδης, με... ασταμάτητο τον 35χρονο αρχηγό του (πλέι μέικερ), Μάλλιο, δεν δυσκολεύτηκε να διατηρηθεί σε θέση «οδηγού» και κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 37-30

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-5, 9-7, 12-9, 16-11, 18-12 (ημίχρονο), 21-13, 25-15, 27-20, 30-25, 34-28, 37-30

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 4, Μανασάκης 2, Μούγιτς Γ. 2, Μάλλιος 18, Τερλέτσκι, Χατζηκωνσταντίνου, Λαστσάκοφ 1, Κωστούλας 1, Αναγνωστόπουλος 1, Μπακ, Μπεντζιλαλί 2, Μάνθος 4, Τσερνικάου, Ορφανός, Μούγιτς Τ., Ολιβέιρα 2

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Δάιος, Τσέλιος 2, Μήγγας 1, Γάτσης, Κράλλης 8, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Πετρίτσκο, Τοκάρεφ 2, Μποτσκάρεφ 6, Κυριακού 6, Γιαννούσης, Γερμασέβιτς 4, Κρίβιτς 1

Διαιτητές: Φωκίτης - Βήτας, Δίλεπτα: 9-8 (Κόκκινη: Μπεντζιλαλί, 46:16, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 5/5 - 3/4