Εκτός έδρας νίκη για τον Πήγασο Κυψέλης - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον Πήγασο Κυψέλης

Εκτός έδρας νίκη επί του Δία Μοσχάτου πέτυχε χθες (03/02) το βράδυ ο Πήγασος Κυψέλης, ο οποίος επικράτησε με 24-39, στο πλαίσιο εξ αναβολής αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική της Β' Εθνικής (1ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Ο Πήγασος που είχε σε εξαιρετική μέρα τον Δημήτρη Κοντογιώργο, ο οποίος σημείωσε 13 γκολ, προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και στο ημίχρονο είχε προβάδισμα επτά τερμάτων (10-17). Στην επανάληψη, διατήρησε την αποτελεσματικότητά του και δεν δυσκολεύτηκε να κυριαρχήσει. Οι γηπεδούχοι παρέμειναν χωρίς πόντο, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΉΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 24-39

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-6, 5-10, 6-12, 7-15, 10-17 (ημίχρονο), 12-19, 17-22, 19-26, 21-31, 23-37, 24-39

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κουρής, Σκαβάρας 2, Χήνος 3, Χαραλαμπιδης Σ. 5, Χαραλαμπίδης Χ, Μαυρομμάτης, Πολύζος, Κολοκυθάς, Αποστολόπουλος 3, Δέλιας, Βιδάκης 11, Πριμηκύριος, Φυτόπουλος, Πούλιος

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Φωτόπουλος 1, Ζύλι 1, Πορτογλής 1, Βασιλείου Ε., Κοντογιώργος 13, Βασιλείου Θ. 3, Νεοχωρίτης, Δρέλλας-Σπυρόπουλος, Κωνσταντινίδης 1, Σαρδής 1, Παπαγιαννόπουλος 2, Νικολάου 7, Σκληρός 2, Ψαρρός 6, Βασάλος 1

Διαιτητές: Γερουλάνος Α. - Γερουλάνος Κ., Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 2/2-4/4