Επικράτηση της ΑΕΠ Πανόραμα στην Καστοριά με... 13άρη Τσαχουρίδη - greekhandball.com

Επικράτηση της ΑΕΠ Πανόραμα στην Καστοριά με... 13άρη Τσαχουρίδη

Η ΑΕΠ Πανόραμα επικράτησε εύκολα με 18-39 του ΑΟ Αντισφαίρισης Καστοριάς σε αγώνα για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ (θέσεις 1-6, 2ος όμιλος) της Β' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στα πρώτα λεπτά, όμως οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν άμεσα και στο 15ο λεπτό είχαν το προβάδισμα (4-6), το οποίο διατήρησαν έως την λήξη του πρώτου μέρους (6-17). Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκαν, ήλεγχαν τον ρυθμό και έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον 22χρονο, Τσαχουρίδη, που σημείωσε 13 τέρματα, έφτασαν στην νίκη.

ΑΟ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 18-39

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-4, 4-6, 4-10, 5-11, 6-17 (ημίχρονο), 8-19, 12-22, 15-25, 15-30, 18-35, 18-39

ΑΟ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Πούλιος, Μπουσόπουλος 5, Τζιφονώτας 4, Μελλίδης Λ., Πισιώτης 1, Ριζόπουλος, Γιούπας 1, Κωνσταντινίδης 4, Παναγιωτίδης, Βέις 2, Κράνας 1, Μελλίδης Δ., Ντούφας

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Πουγατσιάς, Κουκλοτίδης 3, Μεγγίδης, Τσαχουρίδης 13, Μαραβέλιας 6, Παντελίδης 2, Δημούλιος 5, Τερζίδης 2, Μήλιος 7, Ιακωβίδης 1

Διαιτητές: Πήτας-Αγγελίδης, Δίλεπτα: 3-0, Πέναλτι: 1/1-5/5