Επικράτησε στην Αξιούπολη ο Αρχέλαος Κατερίνης - greekhandball.com

Επικράτησε στην Αξιούπολη ο Αρχέλαος Κατερίνης

Tην πρώτη του νίκη μετά από πάνω από 2 μήνες πέτυχε ο Αρχέλαος Κατερίνης, που επικράτησε εκτός έδρας του Αλέξανδρου Αξιούπολης με 23-32, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Ο Αρχέλαος είχε μικρό προβάδισμα στο πρώτο μέρος, το οποίο έληξε με σκορ 12-14. Στην επανάληψη, ωστόσο, αύξησε την διαφορά μετά από το 40ο λεπτό και τελικά κυριάρχησε.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 23-32

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-4, 4-7, 6-10, 9-12, 12-14 (ημίχρονο), 15-17, 17-20, 17-23, 18-27, 19-30, 23-32

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Ζηλίδης 2, Καραπείδης 3, Ζιάρας, Κουρούπης Ε. 2, Δουλούμπακας, Τσορλίνης, Καρακασίδης, Κέφαλος 7, Μουτούδης, Τουλκερίδης 6, Κουρούπης Δ. 2, Καραγιάννης 1, Καλπακίδης, Γουβιανάκης

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Καραδήμος, Λάμπρου, Σαϊδές 5, Κωνσταντάκης 1, Σκούφας 13, Θυμιόπουλος 4, Μαυρόπουλος 3, Εγγλέζος 3, Παπανάκος 2, Καραγιάννης 1, Μανής, Κοσμίδης, Ξώνης, Ξεφτέρης, Θεοφανίδης

Διαιτητές: Νικόλας-Τορνικίδης, Δίλεπτα: 6-3