Τέταρτη διαδοχική νίκη για την Ακαδημία Πάτρας - greekhandball.com

Τέταρτη διαδοχική νίκη για την Ακαδημία Πάτρας

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη πέτυχε η Ακαδημία Πάτρας, που επικράτησε με 21-31 του ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη, σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό, ωστόσο λίγο πριν από την λήξη του πρώτου μέρους η ομάδα της Πάτρας ανέλαβε τα ηνία και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 10-11. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι δεν δυσκολεύτηκαν να διατηρήσουν το προβάδισμα και κυριάρχησαν.

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 21-31

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-4, 6-5, 8-8, 10-11 (ημίχρονο), 10-15, 12-16, 13-21, 15-22, 18-25, 21-31

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Νομικός 8, Σουρλαντζής Γ., Βλαχάκης, Μπαντουράκης 1, Αλεξανάρης 1, Φακινός 4, Βλάχος 1, Πρόφης 6, Σουρλαντζής Δ., Καββάλος, Παγώνας, Δεληκούρας

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Πάντος 3, Κάκκας, Παπαγιαννόπουλος Χ. 2, Γούβης, Παπαγιαννόπουλος Α. 4, Γεωργίου 5, Ανδριόπουλος, Ρουσσόπουλος 3, Τόμοβιτς 2, Σμυρνιώτης, Μπεκιάρης-Σαχουλής, Ευθυμίου, Αγγελακόπουλος, Παναγιωταρόπουλος 7, Κολλύρης 5

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Μπράμου, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 1/2-2/3