Η Πυλαία επικράτησε του Φιλίππου Βέροιας μ' ένα γκολ διαφορά - greekhandball.com

Η Πυλαία επικράτησε του Φιλίππου Βέροιας μ' ένα γκολ διαφορά

Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά (23-22) πέτυχε η Πυλαία, στην έδρα της, επί του Φιλίππου Βέροιας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Handball Premier (2oς όμιλος).

Ο Φίλιππος, που παραμένει στην τελευταία θέση, προηγούνταν στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης (με εξαίρεση το 10ο λεπτό, όταν η Πυλαία ισοφάρισε σε 4-4), όμως στο ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 15-13. Στο δεύτερο μέρος, οι Θεσσαλονικείς διατηρούσαν τα ηνία, η ομάδα της Ημαθίας πίεζε έως το φινάλε, όμως δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.

ΠΥΛΑΙΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 23-22

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-7, 10-9, 13-11, 15-13 (ημίχρονο), 17-15, 19-15, 19-17, 21-19, 23-20, 23-22

ΠΥΛΑΙΑ: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 4, Αντωνιάδης, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμεσίδης 3, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 6, Τριανταφυλλίδης, Σαμαράς, Μπάτζιος 3, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 1, Αλατσατιάνος, Γιαννακόπουλος, Λασκαρούδης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Kριούτσκοφ, Μούγιτς 7, Άγκοβιτς 1, Σόφρανατς 2, Κωστακίδης 7, Κακαφίκας, Αρβανιτίδης, Κουκουτσίδης, Ρίζος, Φιλόσογλου Β. 3, Παπαδόπουλος 1, Παπαγιάννης, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Εμμανουήλ, Τσαμήτρος

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/4-1/2