23-18 από τον Τζηρά και όλα κρίθηκαν και τέλειωσαν

Ακόμα δυόμιση λεπτά, δε χάνεται η νίκη για την Ελλάδα

Ασταμάτητος ο Μυλωνάς και 22-17, με το 6ο τέρμα του στην αναμέτρηση

Δεύτερο διαδοχικό τέρμα του Εζέν και 21-17

Είμαστε στο 53΄

Ο Εζέν το 21-16

21-15 με το 5ο τέρμα του Μυλωνά και η μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι, με την Εθνική μας να είναι πολύ καλή και ιδιαίτερα σοβαρή

Διαρκώς μπροστά στο σκορ, από την αρχή του αγώνα, είναι η Εθνική μας

Η εικόνα του αγώνα, δεν δημιουργεί την αίσθηση ότι μπορεί να χαθεί η νίκη για την Ελλάδα

Θαυμάσια απόκρουση του Μπουκοβίνα

Είμαστε στο 47΄

Μιχαηλίδης και 19-14 για την Ελλάδα

18-14 με τον Τινκίρ

Στο 45'  το σκορ είναι 18-13, πέντε τα γκολ της διαφοράς, όπως είχε συμβεί στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου

Ηλιόπουλος με εντυπωσιακό τρόπο το 18-13, με το δεύτερο τέρμα του σε τέσσερις προσπάθειες στη συνάντηση, σε μία πολύ καλά οργανωμένη επίθεση

Το αποτέλεσμα, πλέον, ολοκάθαρα κρίνεται από την αγωνιστική συμπεριφορά της Ελλάδας

Δυσκολεύεται η Τουρκία να αντιδράσει, καθώς, στερείται ηρεμίας

Είμαστε στο 44'

Ομορφη προσπάθεια από τον Κρητικό και εντυπωσιακό σουτ, που απέφερε το 17-13

Ο Σαράκ το 16-13 για τους Τούρκους

Τάϊμ άουτ στο ματς

Είμαστε στο 42΄ και η Ελλάδα φαίνεται ότι ελέγχει το παιχνίδι, έχοντας περισσότερες ποιοτικές λύσεις και εξαιρετική συμπεριφορά στην άμυνα

16-12 στην κόντρα ο Αραμπατζής, 4 τα γκολ της διαφοράς

Προβάδισμα με 3 τέρματα η Ελλάδα και απόκρουση του Μπουκοβίνα

Εχασε ευκαιρία στον αιφνιδιασμό η Ελλάδα, αλλά, ο Κωστακίδης βρήκε τον τρόπο ώστε να πραγματοποιήσει το 15-12, με το τρίτο προσωπικό τέρμα του

Ο Μυλωνάς το 11-9 με ξέσπασμα χαράς !

Με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα  στην επίθεση, με υπομονή και ηρεμία, η Ελλάδα θα κερδίσει

Πάμε Ελλάδα !

Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, με την Ελλάδα να επιδιώκει την πρώτη νίκη της απέναντι στην Τουρκία από το 2008.

Τζηράς και Ατές έχουν πετύχει από 3 γκολ και είναι οι πρώτοι σκόρερς στο ημίχρονο

Στο 25΄ το σκορ είναι 9-7

Ο Μπουκοβίνας σκοράρει για το 9-7 από την μία εστία του γηπέδου στην άλλη, έκανε δηλαδή ότι και στο Βέλγιο

Μπήκε και ο Μιχαηλίδης στον αγώνα

Η νευρικότητα και το άγχος διακρίνουν πλέον και την Ελλάδα, όχι μόνο την Τουρκία

Δίλεπτη σε βάρος της Τουρκίας, από τρείς οι δίλεπτες για κάθε ομάδα

Συνεχίζει να αμύνεται καλά η Εθνική μας

Μόνο ο Μιχαηλίδης και ο Παπαντωνόπουλος δεν έχουν, ακόμα, χρησιμοποιηθεί από την Εθνική μας

Απαντά ο Μάλλιος για το 8-4

7-4 ο Ματές με το δεύτερο διαδοχικό τέρμα των Τούρκων και η διαφορά των 5 γκολ έπεσε στα 3

Κλέψιμο από τον Πασσιά αλλά και βήματα από τον διεθνή μας

Είμαστε στο 15΄ και το σκορ είναι 7-3

Δίλεπτη αποβολή στον Κωστακίδη

Οζτούρκ και 7-3

Τέταρτη απόκρουση του Μπουκοβίνα

Αμηχανία και εκνευρισμός για την Τουρκία, που δεν μπορεί να απαντήσει στις γρήγορες κινήσεις της Ελλάδας στην αντεπίθεση

Στην κόντρα ο Κωστακίδης, ίπταται και πραγματοποιεί το 7-2 για την Ελλάδα στο 14΄

Τρίτη απόκρουση για τον Μπουκοβίνα

Ρυθμικές ιαχές '' Ελλάς Ελλάς '' από τους θεατές οι οποίοι αρχίζουν να δημιουργούν θερμή ατμόσφαιρα για την Εθνική μας

Στιβαρή παρουσία από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, με προσεκτική άμυνα και φρεσκάδα στην λειτουργία της, με την Τουρκία να είναι άστοχη καθώς λειτουργεί βεβιασμένα

Τάϊμ άουτ η Ελλάδα  στο 12'

Εξαιρετική προσπάθεια και γκολ από τον Πασσιά, 6-2 το σκορ και η διαφορά είναι η μεγαλύτερη για την Ελλάδα στο παιχνίδι