ΧΑΝΘ τέσσερα επί τέσσερα ! - greekhandball.com

ΧΑΝΘ τέσσερα επί τέσσερα !

Τέσσερα στα τέσσερα για την ΧΑΝΘ, που είναι ασταμάτητη φέτος στην Α2 Εθνική Ανδρών και πέρασε και από τα Γιάννινα, όπου άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και στο σταθερό προβάδισμα τους έως το 40΄, ισσορόπησε την κατάσταση και έστω και αν έχανε στο 55΄ με 24-23, επικράτησε με 27-26.
Το νικητήριο γκολ της ομάδας της Θεσσαλονίκης, ο Τζίνεβης ( το μοναδικό του στον αγώνα...) στο 59.55''.
Το τελευταίο δίλεπτο ο ΑΟ Ιωαννίνων έπαιζε με παίκτη λιγότερο, καθώς στο πιο κρίσιμο σημείο δέχθηκε δίλεπτη αποβολή ο Πατραμάνης ενώ στην τελική προσπάθεια, στο τελευταίο πεντάλεπτο δεν ήταν ορθές οι επιλογές των γηπεδούχων.
Πολύ προσεκτική και συνεκτική η παρουσία της ΧΑΝΘ, που κέρδισε στις λεπτομέρειες.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 6-3, 9-6, 11-8, 13-10, 14-13 ( ημίχρονο ), 16-15, 17-19, 19-21, 21-22, 24-23, 26-27.

Διαιτητές : Αβράμης-Χρόνης ( Σ.Σ. μας άρεσε ότι οι γηπεδούχοι χαρακτηρίζουν ως άριστη και δίκαιη την διαιτησία, παρά την οριακή ήττα τους ).

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ : Κ.Σιαράβας, Ζιώγος, Γότσης 7, Πατραμάνης 6, Κ.Σήτας, Τσελέπης 5, Ν.Σήτας, Κατέχης, Χριστόπουλος, Νάκος 4, Σιώμος 1, Α.Σιαράβας, Δέτσιος 2, Χριστακόπουλος 1, Βέργος, Γκρουϊδης.

ΧΑΝΘ : Μουρατίδης, Μηλόπουλος, Βασιάδης 4, Τζίνεβης 1, Τσιρογιάννης 5, Γιαννακίδης 5, Σαρηγιαννίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Κωστόπουλος, Πάντσιος, Μπίλλιας 4, Οκανταρίδης, Καρούσης, Πετρίδης 2.