Νίκη του Λεωνίδα απέναντι στον '' σύμμαχο '' του... - greekhandball.com

Νίκη του Λεωνίδα απέναντι στον '' σύμμαχο '' του...

Ο  Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων επιστρέφει από το Ναύπλιο με την νίκη σε βάρος του Πολυνίκη, με 30-8.

Αποτυπώθηκε διαφορά δυναμικότητας στο τεραίν, με τον Πολυνίκη να πετυχαίνει μόλις 2 γκολ στην επανάληψη ενώ η Μαυρογιάννη σημείωσε τα 6 από τα 8 τέρματα των γηπεδούχων.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του  Λεωνίδα στο πρωτάθλημα.

Στην αρχαιότητα, οι Σπαρτιάτες του Λεωνίδα είχαν στενή συμμαχία με την Ναυπλία ( που είχε μάλιστα τιμωρηθεί για αυτή την επιλογή της...), αλλά, να που ο σύγχρονος Λεωνίδας στεναχώρησε τους φίλους τους στην πανέμορφη και φιλόξενη πόλη...

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 3-4, 3-8, 5-10, 5-11, 6-13 ( ημίχρονο ), 6-17, 7-19, 7-22, 7-25, 8-26, 8-30.

Διαιτητές : Ψύλλος-Μπράμου.

ΓΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ : Μαυρογιάννη 6, Θεοδωροπούλου, Γκοράρι, Παπαδοπούλου, Γκέντσεβα, Λέκκα, Λουμπαρδία, Βορριά, Καραμαούνα 1, Ψαρρού, Τζάγια 1, Γογώνα, Ζωγογιάννη.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ : Α.Παράσχη 3, Μ.Παράσχη 2,  Μακρογιαννάκη 4, Χρυσοσπάθη 5, Φαντάγμα, Πλώτα, Κοσμίδου 3, Μπαράκου 3, Σαμοθράκη 1, Τσιαμάνη 1, Γιαννακούρα, Μεγαρίτη 5, Ρούμπα 1, Κραλόγλου, Πάπρι 2.