Ισόπαλοι Διομήδης Άργους και Δούκας - greekhandball.com

Ισόπαλοι Διομήδης Άργους και Δούκας

Διομήδης Άργους και Δούκας αναδείχθηκαν ισόπαλοι (29-29), σε παιχνίδι που διεξήχθη στην έδρα του πρώτου, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier (1ος όμιλος).

Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ. Στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου μέρους, ο Δούκας κατάφερε για πρώτη φορά να πάρει το προβάδισμα και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με σκορ 12-13.

Οι Κυανόλευκοι προηγούνταν μέχρι το 46ο λεπτό, οι «Λύκοι» ανέλαβαν και πάλι τα ηνία, αλλά η αθηναϊκή ομάδα κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει και να πάρει τον έναν βαθμό.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΔΟΥΚΑΣ 29-29

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-2, 7-4, 7-5, 9-8, 12-13 (ημίχρονο), 14-16, 17-19, 19-20, 25-22, 27-25, 29-29

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Σεβέλεφ 5, Ζβάνια, Τζίμπουλας 7, Τσέγιοβιτς 1, Χιόνης, Μούγιτς Γ., Μάλλιος 7, Χατζηκωνσταντίνου, Κωστούλας, Αναγνωστόπουλος, Σιατιρλής, Μάνθος 4, Τσερνικάου, Πατασούρι, Μούγιτς Τ. 4, Ολιβέιρα 1

ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος, Παγιάτης 3, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 9, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 1, Αναστασίου, Νικολίνταης, Πάνου 3, Ντούνης 2, Γιάντσα 2, Αποστολίδης, Κολλύρης, Γιόσμου 2, Στεφανίτσης 7

Διαιτητές: Παπαματθαίου - Χρηστίδη, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 2/4-1/2