Τα 14 γκολ του Γιαννουδάκη δεν ήταν αρκετά, νίκη Βριλησσίων στην Κυψέλη στην πρεμιέρα - greekhandball.com

Νικηφόρα πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ, για τα Βριλήσσια που επικράτησαν με 29-25 του Πανελληνίου στην Κυψέλη.

Τα Βριλήσσια προηγούντο σταθερά από το 25΄ και έπειτα, ωστόσο, στο δεύτερο μέρος υπήρχαν αρκετά νεκρά διαστήματα και για τις δύο ομάδες και το επιμέρους σκορ ήταν 11-11 για τα 30 λεπτά της επανάληψης.

Η διαφορά έφθασε έως και τα 7 γκολ για τα Βριλήσσια, όμως, ο Πανελλήνιος αντέδρασε, μείωσε, ωστόσο, δεν κατάφερε να πλησιάσει περισσότερο και αρκέσθηκε σε διαφορά 4 τερμάτων στο τελικό αποτέλεσμα.

Ο Γιαννουδάκης με 14 γκολ έβαλε πιο πολλά από τα μισά του Πανελληνίου, αλλά, δεν ήταν αρκετά ενώ Στάθης και Χήνος με 10 και 7 τέρματα αντίστοιχα, πρωταγωνίστησαν στο σκοράρισμα για τους φιλοξενούμενους.

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 3-4, 7-6, 9-9, 11-12, 14-18 ( ημίχρονο ), 15-20, 15-20, 18-24, 21-27, 22-29, 25-29.

Διαιτητές : Σκλαβενίτης- Αγγελοπούλου.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Κασόλας 4, Μανιάτης 2, Σμόκοτ, Παπαθέος, Γιαννουδάκης 14, Μπεχάρι, Κωνσταντινίδης, Τσάροφ 4, Κουνέλης 1.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : Παπαδημητρίου, Λαουλάκος, Κυριακού, Ψαριανός, Στάθης 10, Γ.Σπύρου 2, Χήνος 7, Μαργέτης , Νεγρίν, Γκιλάκης 3, Φ.Χαλβατζής, Σ.Χαλβατζής 6, Φ.Σπύρου.