Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου «καθάρισε» στα τελευταία πέντε λεπτά του αγώνα με τον ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη - greekhandball.com

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος) πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε με 30-24 του ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Χατζηκωνσταντίνου βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο «καθάρισε» το ματς μόλις στα τελευταία 5 λεπτά, καθώς μέχρι τότε οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν επαφή με το σκορ (και είχαν χρόνο στην διάθεσή τους), αφού ήταν πίσω με έως 3 τέρματα διαφορά. Την διαφορά για τον Ποσειδώνα έκανε ο Θανάσης Χατζηκωνσταντίνου, ο οποίος σημείωσε 14 γκολ.

Σημειώνεται πως στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 15-14.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 30-24

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 8-5, 11-8, 12-10, 15-14 (ημίχρονο), 17-15, 19-16, 21-19, 23-21, 26-23, 30-24

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 4, Παντελέων, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Μπαλασινός, Χαραλαμπάκης, Χατούπης, Τσιέλος, Φίλης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 3, Χατζηκωνσταντίνου Θ. 14, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 4, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 3

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Νομικός 4, Τσεβάς 1, Φακίνος, Βλάχος 4, Πρόφης, Μπαντουράκης, Μπαλτάς 2, Δεληκούρας, Καββάλος, Δαμίγος 1, Γιαννακούρας 3, Φιαμαντής, Παπασπύρου 2

Διαιτητές: Zήσης - Γερουλάνος, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/2-3/3