Πρώτοι βαθμοί για τον Ηλυσιακό, που επικράτησε δύσκολα του Πανιωνίου - greekhandball.com

Πρώτοι βαθμοί για τον Ηλυσιακό, που επικράτησε δύσκολα του Πανιωνίου

Ο Ηλυσιακός επικράτησε δύσκολα εκτός έδρας του Πανιωνίου με σκορ 28-30 και κατέκτησε τους πρώτους του βαθμούς στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στα πρώτα λεπτά, όμως άμεσα ο Ηλυσιακός έφερε το ματς στα ίσα. Έως το 20ο λεπτό το παιχνίδι πήγαινε γκολ-γκολ, ωστόσο στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν έως το φινάλε το πρώτου μέρους (12-13 το ημίχρονο).

Στην επανάληψη, ο Ηλυσιακός βρέθηκε με 4 γκολ μπροστά στο σκορ (17-21) στο 40ο λεπτό, αλλά οι Κυανέρυθροι μείωσαν στο 1 τέρμα (20-21) πέντε λεπτά αργότερα. Παρ' όλα αυτά, στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης ο Ηλυσιακός φάνηκε πιο αποτελεσματικός και συγκεντρωμένος και έτσι έφτασε στην νίκη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 28-30

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-5, 9-9, 10-12, 12-13 (ημίχρονο), 15-16, 17-21, 20-21, 21-25, 24-27, 28-30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 10, Κυριακίδης 2, Δαφέρμος 2, Τσικριτσής 4, Λεκάκης, Ατσίδης, Τσατσαρώνης, Κουταβάς, Νούλης 3, Ιωαννίδης, Ρεπούλιας, Ντούρος 5, Γιατράκος 2, Κανελλόπουλος

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μπελεχρής, Τσέτσος 2, Χαραλαμπίδης Γ. 5, Χαραλαμπίδης Μ., Σόκολι, Γουναράς 4, Μπαρμπαράκης 5, Φούντας, Καλαβάζης, Γκίκας 1, Λουκιδέλης 5, Μακιούτι 2, Σμυρνιώτης 6, Δήμου

Διαιτητές: Kαρυδάκης - Γερουλάνος, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/7-5/6