Μυλωνάς: «Θα πάμε για ακόμα μία νίκη αύριο κόντρα στην Μέταλουργκ» - greekhandball.com

Μυλωνάς: «Θα πάμε για ακόμα μία νίκη αύριο κόντρα στην Μέταλουργκ»

Η ΑΕΚ παρουσιάστηκε βελτιωμένη στο πρώτο μέρος του αγώνα με αντίπαλο την Ανόρθωση (34-24), σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο του χθεσινού (03/09) ματς κόντρα στον Διομήδη Άργους, τόνισε στο greekhandball.com o αθλητής της Ένωσης, Χρήστος Μυλωνάς.

Ανέφερε: «Περιμέναμε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι απόψε, ειδικά μετά το χθεσινό αποτέλεσμα της Ανόρθωσης, η οποία επικράτησε της Μέταλουργκ. Θεωρώ πως ήμασταν αρκετά πιο έτοιμοι στο πρώτο ημίχρονο σε σχέση με χθες. Καταφέραμε και επιβάλλαμε τον ρυθμό μας, βγάλαμε ενέργεια, είχαμε αρκετές επεμβάσεις και καλή άμυνα, αλλά και καλά ποσοστά στην επίθεση. Έτσι, πετύχαμε να ''χτίσουμε'' διαφορά 10 τερμάτων στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειριστήκαμε το υπέρ μας σκορ και το παιχνίδι κύλησε ομαλά.

Έχουμε ακόμα ένα ματς, ώστε να ''κλείσουμε'' το τουρνουά, η Μέταλουργκ είναι μια αρκετά ποιοτική ομάδα, έχει παίκτες παγκόσμιας κλάσης. Θα πάμε για ακόμα μία νίκη».