Ένταση και ισοπαλία στην Νάουσα - Φόβοι για σοβαρό τραυματισμό του Μαυροδουλάκη - greekhandball.com

Ένταση και ισοπαλία στην Νάουσα - Φόβοι για σοβαρό τραυματισμό του Μαυροδουλάκη

Πολύ ένταση είχε η αναμέτρηση Ζαφειράκης Νάουσας - Πυλαία, η οποία έληξε ισοπαλία, 27-27. Επειδή, ωστόσο, όποια και αν είναι η εξέλιξη ενός ματς, το σπουδαιότερο είναι η υγεία όλων, πριν από οτιδήποτε θα πρέπει να αναφερθεί ο τραυματισμός του αθλητή του Ζαφειράκη, Μαυροδουλάκη, στο 47:11 του αγώνα. Ο 23χρονος αριστερός ίντερ τραυματίστηκε στο δεξί του γόνατο και μετά από την λήξη του παιχνιδιού μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Υπάρχει ανησυχία για σοβαρό τραυματισμό, αν και οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν ότι είναι πιθανό να έχει αποφευχθεί η ολική ρήξη χιαστών.

Στα αγωνιστικά, η ομάδα της Νάουσας προηγούνταν έως και το 15ο λεπτό, η Πυλαία έφερε το ματς στα ίσα (10-10) στο 20ο λεπτό, στην συνέχεια ο Ζαφειράκης, από τον οποίο ξεχώρισε ο Σέρβος, Κανιζάι, πήρε ξανά το προβάδισμα και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 16-15. Η μεγαλύτερη διάρκεια της επανάληψης κύλησε με την μία ή την άλλη ομάδα να παίρνει το προβάδισμα και η αντίπαλος να ισοφαρίζει. Οι Θεσσαλονικείς είχαν την τελευταία επίθεση, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν το «χρυσό γκολ».

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΠΥΛΑΙΑ 27-27

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-4, 10-6, 10-10, 14-13, 16-15 (ημίχρονο), 18-18, 19-19, 21-21, 22-24, 25-25, 27-27

ZAΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Mπουμπουλέντρας, Δάιος, Μπόλας 2, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 6, Κρέξης, Λε Πεγιέ 2, Διδασκάλου 1, Τσάτσας 3, Τζουβάρας 1, Ρότζιος 3, Γαλίτης, Πίτος 2, Κανιζάι 3, Θεοδωρόπουλος 4, Δασκαλόπουλος

ΠΥΛΑΙΑ: Mπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 1, Μπάτζιος, Αντωνιάδης 1, Μέτσης, Ελευθεριάδης 6, Τσαμισίδης 6, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 2, Τριανταφυλλίδης 2, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 6, Γιαννακόπουλος, Λασκαρούδης

Διαιτητές: Μπέτμαν - Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 8-10 (Αποβολές: Ζαφείρης 47:11 με τρίτη δίλεπτη, Αλεξανδρίδης 42:20 με τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 1/2-4/4