Με δύο 10άρια, ο Δούκας πήρε την νίκη από τον Διομήδη - greekhandball.com

Με δύο 10άρια, ο Δούκας πήρε την νίκη από τον Διομήδη

Δεύτερη νίκη για τον Δούκα στον Ομιλο του στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, με 34-27 σε βάρος του Διομήδη Αργους.

Μέχρι το 40΄ το ματς ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε ουσιαστικά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Χατσατουριάν και Παναγιώτου είχαν καθοριστική συμβολή στην επικράτηση της ομάδας τους, σημειώνοντας από 10 γκολ.

Για τον Διομήδη, αυτή την φορά ο επανακάμψας σε φόρμα Χιόνης, αν και πέτυχε 8 γκολ, δεν μπόρεσε να δώσει λύσεις νίκης.

Με αυτή την επιτυχία, ο Δούκας προκρίνεται από τον Ομιλο ενώ Διομήδης και ΑΕΚ έχουν από μία νίκη, μηδέν βαθμούς ο Αλέξανδρος Αξιούπολης.

Ο αγώνας ΑΕΚ-Διομήδη, την Παρασκευή στις 13.00, θα κρίνει την δεύτερη θέση του Ομίλου, που επίσης δίνει πρόκριση.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 3-5, 6-7, 9-9, 12-13, 14-15 ( ημίχρονο ), 18-17, 20-18, 24-19, 26-22, 30-22, 34-27.

Διαιτητές : Ζήσης-Φωτακίδης.

ΔΟΥΚΑΣ ( Τσαβδαρίδης ) : Δερμάνης, Βασιλείου , Χατσατουριάν 10, Μπατής 3, Κολεζάκης 7, Παναγιώτου 10, Αλευρίδης , Παπαδόπουλος , Βαλκάνας , Βλαχάκης 1, Καρακεχαγιάς, Χαριτωνίδης 3, Μπάρκας.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ : Αγγελόπουλος, Γιαννόπουλος, Διονυσόπουλος 3, Θεοφανόπουλος ,  Ιωαννίδης, Καρκαγκέλης 1, Κωστούλας 4, Μητσόπουλος , Ντάκαρης 5, Ορφανός 1, Ρούμπος 5, Σουλτανίδης, Χιόνης 8, Χρόνης .