Ισοπαλία στου Ρέντη μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ για το Πρωτάθλημα Εφήβων - greekhandball.com

Ισοπαλία στου Ρέντη μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ για το Πρωτάθλημα Εφήβων

Ισοπαλία (31-31) έληξε η χθεσινή (07/07) αναμέτρηση, Ολυμπιακός - ΑΕΚ, για το Πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ.

Σημειώνεται ότι στο πρώτο δεκάλεπτο ο παίκτης της Ένωσης, Στάθης, υπέστη εξάρθρωση ώμου και αποχώρησε και στην συνέχεια ο συμπαίκτης του, Αθανασάκος, γύρισε τον αστράγαλό του και επίσης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 31-31

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 3-8, 6-11, 8-14, 10-15, 13-17 (ημίχρονο), 16-19, 21-21, 24-25, 25-28, 27-30, 31-31

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κιαρτζίδης, Κουκουλάς 10, Οικονόμου 1, Βαμβακάρης 1, Κεμλίσλογλου, Ανδριώτης, Νάκος, Μαρινάκης 1, Ρούσος 4, Βληκίδης, Παπαδονικολάκης, Τσορτέκης 9, Γκορόγιας, Προκοπίου 1, Κουτουλογένης 4, Μπουρλόκας

ΑΕΚ: Βασιλακάκης, Γιάντσα 7, Αθανασάκος 1, Πολυζωγόπουλος, Παπαδόπουλος, Στάθης 2, Μπαμπατζανίδης, Κοτσιώνης 11, Κοβάνης 5, Χατζηπαυλής 1, Μπαρμπαρούσης, Καλύβας 4, Πουλιάς, Έγκαρχος, Λαζάρου, Βαρδαξόπουλος.

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 1 - 3 (Τρίτη δίλεπτη: Χατζηπαυλής, 45:06), Πέναλτι 1/2 - 1/3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΘΕΣΕΙΣ 1-3)

1. Ολυμπιακός 2 64-64

2. ΑΕΚ 1 31-31

3. Δούκας 1 33-33