Το '' 15άρι '' της Σκουρτάϊ δεν ήταν αρκετό, ισοπαλία του Κερκυραϊκού με τον Φίλιππο - greekhandball.com

Σε αμφίρροπο, στα τελευταία 15 λεπτά, παιχνίδι Κερκυραϊκός και Φίλιππος Βέροιας σημείωσαν ισοπαλία με 28-28.
Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, προηγείτο ο Κερκυραϊκός με πρωταγωνίστρια και πάλι την Σκουρτάϊ που πέτυχε 15 γκολ, αλλά, ο Φίλιππος αντέδρασε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τα πεντάλεπτα : 3-2, 6-3, 9-6, 12-7, 14-7, 15-13 ( ημίχρονο ), 17-16, 21-18, 23-20, 23-24, 26-26, 28-28.

Διαιτητές : Λεφάκης-Καρυδάκης.

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ : Κάντα , Κούφαλη , Δέλλιου, Μπατσούλη, Κούρκουλου 5, Καρβούνη 1, Ξενίδου 3, Χ.Γαρνάβου, Σκουρτάϊ 15, Ε.Γαρνάβου,  Μουράτι, Μάστορα 3. Πηγάδη, Γραμμένου, Σκορδίλη, Παναρέτου 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : Νικολοπούλου 11, Παπαδοπούλου 3, Σγουρού 1, Τζουβάρα 4, Καραμήτσου, Δημητρίου, Παναγιωτίδου, Σμυρίδου, Παπά , Γιαννοπούλου 4, Σιαράφη 1, Θεοδωρίδου 1, Βακαλφιώτη 3.