10-16 Γκάτζιου

10-15 Γιοβανόφσκα

Έναρξη δεύτερου μέρους

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Το ημίχρονο του 1ου τελικού είχε ολοκληρωθεί με σκορ 15-10 υπέρ του ΠΑΟΚ και αυτό του 2ου τελικού με σκορ 10-14 υπέρ των Ασπρόμαυρων.

7-10 Γκάτζιου

Δίλεπτη στην Κωστοπούλου, στο 20ο λεπτό, για φάουλ πάνω στην Χατζηπαρασίδου. Οι διαιτητές είδαν την φάση σε επανάληψη.

7-9 Nταβίντοβιτς (19:33)

6-9 Χατζηπαρασίδου (18:32)

O ΠΑΟΚ σκόραρε μετά από 5'

6-8 Γκάτζιου (16:25)

Πρώτη σκόρερ του ματς είναι προς το παρόν η Χατζηπαρασίδου, που έχει πετύχει 4 τέρματα

1-5 Χατζηπαρασίδου (πέναλτι, 07:50)

Η Παναγιωτίδου βρίσκεται πεσμένη στον αγωνιστικό χώρο, καθώς χτύπησε στον αστράγαλο του αριστερού της ποδιού στην τελευταία φάση, κατά την οποία επιχείρησε σουτ. Αφαίρεσε το παπούτσι της και αποχώρησε στον πάγκο.

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του ιδιοκτήτη της Βέροιας 2017, Γιάννη Χασιώτη

ΒΕΡΟΙΑ 2017: Κερλίδη, Εμμανουηλίδου, Τζούρισιτς, Καραμπατζάκη, Ζένελι, Κωστοπούλου, Ανδρονικίδου, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα, Λύτρα, Νούσια, Βασιλειάδου, Νταβίντοβιτς

ΠΑΟΚ: Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου, Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου, Κουκμίση, Στογιάνοβιτς, Σεβδίλη, Κατσούνη, Νίκολιτς, Καραχαρίση, Γιοβανόφσκα, Καγιούμοβα, Γκάτζιου, Μπελέσκα

Διαιτητές: Tζαφερόπουλος-Πατιός

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με 15 λεπτά καθυστέρηση (18:15 αντί για 18:00), λόγω τεχνικού προβλήματος της ΕΡΤ.

Εάν ο Δικέφαλος του Βορρά επικρατήσει ξανά (σ.σ. στον 1ο τελικό νίκησε με 32-18), τότε θα στεφθεί Πρωταθλητής για 4η φορά στην ιστορία του γυναικείου τμήματός του, ενώ αν επικρατήσει η ομάδα της Ημαθίας, θα ισοφαρίσει σε 1-1 και η σειρά των τελικών θα οδηγηθεί σε τρίτη αναμέτρηση, στην οποία θα κριθεί ο τίτλος.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε ζωντανό χρόνο τον 2ο τελικό της Α1 Γυναικών, Βέροια 2017-ΠΑΟΚ.