«Ζωντανό» ματς στο Δαΐς, ο Δούκας επικράτησε του Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

«Ζωντανό» ματς στο Δαΐς, ο Δούκας επικράτησε του Άρη Νίκαιας

Aν και το παιχνίδι, Δούκας - Άρης Νίκαιας, στο πλαίσιο της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής της Handball Premier, ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, οι δύο ομάδες ήταν μαχητικές και προσέφεραν δύο ανταγωνιστικά μισάωρα.

Ο Δούκας προηγούνταν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όμως οι φιλοξενούμενοι «φρέναραν» την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων και ανέλαβαν τα ηνία, διατηρώντας μάλιστα έως και το φινάλε του πρώτου μέρους, το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 9-11, υπέρ τους διαφορά.

Στην επανάληψη, το σύνολο του Γιάννη Γρηγοράκη συνέχισε να προηγείται, αλλά γύρω στο 50ο λεπτό τα δεδομένα ανατράπηκαν και ο Δούκας πήρε ξανά το προβάδισμα, το οποίο υπερασπίστηκε και κατέκτησε έτσι την νίκη.

ΔΟΥΚΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 22-21

Tα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 5-7, 5-8, 8-9, 9-11 (ημίχρονο), 10-13, 12-14, 14-15, 18-15, 20-18, 22-21

ΔΟΥΚΑΣ: Παπαδάκος, Παγιάτης 1, Αναστασίου 1, Κουτσόπουλος, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 2, Νικολίνταης, Πάνου, Καρακεχαγιάς 7, Ντούνης, Ζαρίκος, Αποστολίδης 5, Κουρουτζίδης, Κολλύρης, Μπαλάσκας 1, Στεφανίτσης 5

AΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Σάμιος, Βλάχος 5, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Μαλανδρένιας 1, Πατσουλίνης, Ζιβούλοβιτς 5, Τόμσον, Αποστολόπουλος, Χουρσουντιάν 3, Μινάρδος, Χελιώτης 1, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 3, Τσανίνος, Τσανίνος, Τσαμούρης

Διαιτητές: Μερτινιάν-Συρεπίσιος, Δίλεπτα: 6-3, Πέναλτι: 2/3-3/3