Νίκησε στο σπίτι του ο Ιωνικός Ν.Φ. τον Αρη Ν. σε όμορφο αγώνα ελπίδων... - greekhandball.com

Νίκησε στο σπίτι του ο Ιωνικός Ν.Φ. τον Αρη Ν. σε όμορφο αγώνα ελπίδων...

Αρης Νίκαιας και Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας έκλεισαν τη σεζόν, με τυπικά γηπεδούχο τον Αρη στο κλειστό του Ιωνικού, σε εξ αναβολής ( λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού του Ιωνικού Ν.Φ.  ) αγώνα  για την Handball Premier.

Σε αμφίρροπη αναμέτρηση, ο Ιωνικός Ν.Φ. επικράτησε με 25-23 ενώ είχε κλείσει προηγούμενος το πρώτο ημίχρονο, με 14-13.

Αρκετές αλλαγές και για τις δύο ομάδες, με εμφανή την διάθεση να υποστηριχθεί ο χρόνος συμμετοχής νεαρών και ελπιδοφόρων παικτών, σε ένα όμορφο παιχνίδι.

Ο Αρης Νίκαιας χρησιμοποίησε 8 αθλητές ηλικίας κάτω των 21 ετών ( μάλιστα, Αλωπούδης, Παϊπάης και Καλαμπόκης είναι Παίδες και σκόραραν και οι 3 ) αλλά και ο Ιωνικός Ν.Φ. εμπιστεύθηκε 4 παιδιά γεννημένα μετά το 2000.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα, ο Αϊβαλιώτης του Ιωνικού Ν.Φ. με 8 τέρματα στο ενεργητικό του.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 3-7, 6-9, 9-11, 12-12, 13-14 ( ημίχρονο ), 15-15, 17-18, 18-19, 21-21, 22-24, 23-25.

Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Τόλιος.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης): Σάμιος, Αθανασίου 2, Βλάχος , Καλαμπόκης 1, Αλεπούδης 3, Μελετάκος Δ. 6, Τζάνος,  Ακερμανίδης 1, Τόμσον 1, Αποστολόπουλος , Χουρσουντιάν 6 , Μινάρδος, Χελιώτης , Γραμματικόπουλος, Τσανίνος 2, Παϊπάης 1.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. (Παπακώστας): Τσακνής , Παπανικολάου, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 8 , Μπραουδάκης, Συγγάρης, Βασιλείου 1, Τσακούλης, Μπούτος 3 , Καραμασιώτης 2, Μαντζόπουλος , Λιόλιος 3 , Γιόσμου 3, Λόλας 5.