Νίκη με ανατροπή και νεύρα στο τέλος για το Πανόραμα, 22-14 την Πυλαία - greekhandball.com

Νίκη με ανατροπή και νεύρα στο τέλος για το Πανόραμα, 22-14 την Πυλαία

To Πανόραμα, με ουσιαστική βοήθεια από τις έμπειρες αθλήτριες του Προκοπίδου και Τσαουσίδου, όπως και από την, σταθερή, γκολκίπερ Κουτσιμανή έφθασε στην εντός έδρας  νίκη σε βάρος της Πυλαίας με 22-14 ( ημίχρονο 9-11 ), σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με καθολική ανατροπή στην επανάληψη.

Στο παιχνίδι που είχε ένταση στο τέλος όπως και διαμαρτυρίες από την Πυλαία για τάϊμ άουτ των γηπεδούχων 30 δεύτερα πριν την εκπνοή ( με αντίδραση για το θεωρούμενο ως unfair από την Πυλαία την ...ακίνητη παρουσία των αθλητριών της, που δέχθηκαν γκολ από την Τσαρτσίου-οι φραστικές αντεγκλήσεις θα ξεχασθούν άμεσα, καθώς, οι σχέσεις των δύο ομάδων που εδρεύουν στον ίδιο Δήμο ήταν και θα είναι άριστες, πέρα από τις ατυχείς στιγμές σε έναν, αδιάφορο μάλιστα βαθμολογικά, αγώνα και όλοι οι συντελεστές των '' αντιπάλων '' υπηρετούν με ζήλο και ήθος το χάντμπολ ...) το Πανόραμα ήταν διαρκώς πίσω στο σκορ έως το 42΄ όταν διαμορφώθηκε το 12-12.

Από εκεί και έπειτα με επιμέρους σκορ 10-2 το Πανόραμα επικράτησε σε βάρος της Πυλαίας η οποία από το 27΄ και έπειτα ( όταν προηγείτο με 11-8 ), σκόραρε μόλις 3 φορές σε 33 λεπτά.

Τα πεντάλεπτα : 1-4, 2-4, 3-6, 4-7, 7-9, 9-11 ( ημίχρονο ), 11-12, 11-12, 14-12, 17-13, 20-13, 22-14.

Διαιτητές : Γράψας-Κυριακού

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ( Κουμιτσάρσκα ): Νταντίρα, Κουτσιμανή, Αμανατίδου , Τσαρτσίου 2 , Γ. Παπαδοπούλου 4, Α Παπαδοπούλου , Καραβέλη , Τσαουσίδου 6, Προκοπίδου 7 , Αναστασιάδου ,  Ειρ. Κουκλοτίδου, Ασκεπίδου, Ιωαννίδου, Κουλούρη 3, Μίγκα, Ελ. Κουκλοτίδου.

ΠΥΛΑΙΑ ( Σκανδάλης ): Ανδρεανίδου, Μόσχου, Βράμπα 1, Τσερέπη, Παραστατίδου 4, Κουκμίση 1 , Καπρινιώτη, Αθαν.Τσιγαρίδα 4,  Αθ. Τσιγαρίδα, Τζολοζίδου, Μανωλούδα, Αθανασοπούλου 2, Τσιτλακίδου , Σελεμίδου 2 , Πετρίδου , Λούρη.