LIVE: Προσοτσάνη - ΠΑΟΚ (Αποτέλεσμα: 17-41) - greekhandball.com

LIVE: Προσοτσάνη - ΠΑΟΚ (Αποτέλεσμα: 17-41)

Η Προσοτσάνη υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Γυναικών.

Στο πεντάλεπτο, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 5-1 των γηπεδούχων, με 3 τέρματα από την Χατζηπαρασίδου και από 1 από Γκάτζιου και Ζυγούρα.

Η Προσοτσάνη μείωσε σε 5-2 στο 7΄ με πέναλτυ της Αμβροσιάδου ενώ έχει σκοράρει για τις γηπεδούχες και η Τσιαμούρα.

2-7 με δύο γκολ από την Αβραμίνα Σεβδίλη σε βάρος της παλιάς ομάδας της.

2-8 η Νίκολιτς

2-9 η Χατζηπαρασίδου με το 4ο τέρμα της στο 10΄

Από ένα γκολ για κάθε ομάδα και 3-10 το σκορ

Η Λεωνίδου απέκρουσε πέναλτυ της Χατζηπαρασίδου, που είχε ευστοχήσει στα δύο προηγούμενα που εκτέλεσε

3-11 από την Γκάτζιου στο 12΄και το σκορ ανοίγει για τον ΠΑΟΚ

Πέναλτυ για την Αμβροσιάδου και 4-11

4-12 η Στογιάνοβιτς

5-12 η Νούσια

Και 5-13 η Γκάτζιου

Και άλλο γκολ από την Στογιάνοβιτς για το 5-14 στο 15΄

Μετά από σειρά χαμένων προσπαθειών, γκολ από Σαμολαδά και Μπατζαρακούδη για το 5-15 και 5-16.

Είμαστε πλέον στο 21΄.

Η Αμβροσιάδου έβαλε 2 γκολ, η Στογιάνοβιτς και η Χατζηπαρασίδου και το σκορ έγινε 7-18.

9-19 στο 25΄ με τέρματα από Λαζαρίδου-Αμβροσιάδου για τις γηπεδούχες και την Χατζηπαρασίδου για τον ΠΑΟΚ

Στο 28΄ 9-20 από την Χατζηπαρασίδου

Ημίχρονο στην Προσοτσάνη με 10-21

Μετά από 4 λεπτά αγώνα στην επανάληψη, μπήκε γκολ και αυτό το πέτυχε ο ΠΑΟΚ με την Γκάτζιου για το 10-22

Χαμένο πέναλτυ από τον ΠΑΟΚ με την Αβραμίνα Σεβδίλη

11-25 για τον ΠΑΟΚ με πρώτο γκολ στο δεύτερο μέρος από την Προσοτσάνη, με σκόρερ την Σομπαντζή έπειτα από 9 λεπτά δίχως τέρμα για την γηπεδούχο