Με 14άρη Ακάλεστο, τα Βριλήσια νίκησαν εκτός έδρας τον Πανιώνιο, με 37-25 - greekhandball.com

Με 14άρη Ακάλεστο, τα Βριλήσια νίκησαν εκτός έδρας τον Πανιώνιο, με 37-25

Ο Ακάλεστος, με 14 γκολ στο ενεργητικό του, έκανε τη διαφορά και ( ας μας επιτραπεί το λογοπαίγνιο, για τον καλύτερο παίκτη του αγώνα ) αποδείχθηκε...αγενής καλεσμένος στον αγώνα Πανιώνιος-Βριλήσια 25-37 για την Α2 Ανδρών, καθώς, ήταν εκείνος που έδωσε ώθηση στους φιλοξενούμενους ώστε να φθάσουν στην επιτυχία τους.

Το ματς ήταν αμφίρροπο έως το 40΄, όμως, με επιμέρους σκορ 5-16, στα τελευταία 20 λεπτά, τα Βριλήσια  επέβαλλαν τον ρυθμό τους και έφθασαν στην εκτός έδρας νίκη.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 6-3, 7-7, 10-11, 13-14, 15-17 ( ημίχρονο ), 19-18, 20-21, 20-25, 21-29, 22-34, 25-37.

Διαιτητές : Ζήσης-Λεφάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ : Κουτάβας, Κόντος 5, Κοντάκος 4, Δαφέρμος, Ιωαννίδης 2, Τσαλαπάτης, Ντούρος 1, Σκυφτός 2, Σάκκος 2, Γιατράκος 1, Νούλης 2, Μιχελάκος 1, Ρεπούλιας, Κυριακίδης 3, Τσικριτζής 2, Ζαφειράκος.

ΒΡΙΛΗΣΙΑ : Καμπούρας, Τσικογιαννόπουλος 4, Λέκκας 2, Ορκας 2, Πέρρος 6, Σαλαμάς, Γλύκας, Αντωνιάδης,  Δημητρόπουλος, Ακάλεστος 14, Γκένας, Σομπιρακούλ 3, Μπεκιάρης 2, Δημητρόπουλος, Βάρσος 1, Βαμβακάς 3.