Τούτσης: «Κακές επιλογές από την πλευρά μας και επιτυχία της Πυλαίας στον παίκτη παραπάνω» - greekhandball.com

Ο Φίλιππος Βέροιας έχασε το προβάδισμα, που είχε αποκτήσει στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο την Πυλαία (28-28), εξαιτίας κακών επιλογών του, αλλά και λόγω σωστής προσέγγισης των φιλοξενούμενων, τόνισε ο προπονητής της ομάδας της Ημαθίας, Κώστας Τούτσης, στο greekhandball.com.

Δήλωσε: «Αν και μπήκαμε πολύ καλά και πήραμε μια σημαντική διαφορά, κάποιες κακές επιλογές μας, καθώς και η επιλογή της Πυλαίας να παίξει με επιτυχία με παίκτη παραπάνω, έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε πραγματικό ντέρμπι. Η αντίπαλη ομάδα πήρε μια διαφορά προς το τέλος, όμως καταφέραμε να πάρουμε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Συνεχίζουμε με το παιχνίδι του Σαββάτου (03/10) με αντίπαλο τον Ζαφειράκη. Θα προσπαθήσουμε να ξεκουραστούμε και να ετοιμάσουμε την ομάδα σωματικά και πνευματικά».