Ωραίες και ...αήττητες - greekhandball.com

Ωραίες και ...αήττητες

Βήμα καθοριστικής σημασίας για την κατάληψη της πρώτης θέσης και την εξασφάλιση του… απόλυτου πλεονεκτήματος στα πλέι οφ έκανε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρασε από τη Βέροια (22-26) και διατήρησε το απόλυτο. Οι «Ασπρόμαυρες» πήραν το προβάδισμα από τα πρώτα μόλις λεπτά της αναμέτρησης και δεν κοίταξαν στιγμή πίσω τους (8-12 σκορ ημιχρόνου). Στην επανάληψη, πάτησαν το πόδι στο γκάζι ανοίγοντας τη διαφορά ακόμη και στα 8 τέρματα (16-24, 18-26), φτάνοντας άνετα στην επικράτηση με κορυφαία την Γκάτζιου που «σταμάτησε» στα 9 τέρματα.
ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Ψωμιάδου Στ.): Τσαουσίδου 1, Τζούρισιτς 2, Καραμπατζάκη, Ανθίτση 5, Καραχαρίση 5, Βασμά, Δελησάββα, Τσιτλακίδου, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Βασιλειάδου 4, Μαστακά 3, Κερλίδη 2, Τηλαβερίδου
ΠΑΟΚ (Πελεκίδης Δ.): Χατζηπαρασίδου 5, Κατσούνη, Ζήση, Ματαρώνα, Παναγιωτίδου 1, Γκάτζιου 9, Ζυγούρα 5, Κριτζάλη, Καμπόιμ, Σαμολάδα 1, Μούρνου, Φερφόλια 5, Τσικλάκη, Νίκολιτς, Μεντεσίδου, Βαφειάδου