Επίδειξη κυριαρχίας της ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Επίδειξη κυριαρχίας της ΧΑΝΘ

Εύκολη επικράτηση της ΧΑΝΘ, επί των Ελπίδων Αμυνταίου με σκορ 44-17 (21-7 ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα, πήραν μια διαφορά ασφαλείας, την οποία κατάφεραν και διατήρησαν μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο Τσιρογιάννης με οκτώ τέρματα.

Ο παίκτης των Ελπίδων Αμυνταίου, Γιώργος Παπαχρήστου τραυματίστηκε στη διάρκεια της αναμέτρησης, και υπάρχουν φόβοι ότι υπέστη ρήξη χιαστού.

Τα πενάλεπτα: 2-2, 6-5, 9-5, 15-6, 18-7, 21-7 (ημίχρονο), 25-8, 29-9, 33-10, 37-12, 40-14, 44-17
ΧΑΝΘ: Μπόλας 4, Τσιρογιάννης 8, Σαρηγιαννίδης 6, Τσαγκαράκης, Τσαμήτρος, Κορώνας, Πάντζιος 7, Μουρατίδης, Βακουφάρης 3, Κουπαρανίδης 2, Κωστόπουλος 1, Παπαδόπουλος Δ. 5, Πατραμάνης 5, Μιχαηλίδης 2, Μπίλιας 1, Παπαδόπουλος

Ελπίδες Αμυνταίου: Ελευθεριάδης 3, Αναστασιάδης 7, Τατσίδης, Παπαχρήστου 1, Τόιτος, Γιαννιτσόπουλος 1, Τουρούτογλου 3, Γιώσκος, Πετρίδης 2, Τζοβάρας, Παπαδόπουλος

Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 3/4- 0/2. Κόκκινη κάρτα: Τουρούτογλου (τρία δίλεπτα)