Ανέβηκε δεύτερος ο Φοίβος Συκεών και περιμένει την ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Ανέβηκε δεύτερος ο Φοίβος Συκεών και περιμένει την ΧΑΝΘ

Ο Φοίβος Συκεών επικράτησε (20-23), εκτός έδρας, του Αρχέλαου Κατερινής και... ξέφυγε από την ομάδα της Πιερίας, με διαφορά 6 πόντων, πλέον.
Η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη πέτυχε να φέρει το παιχνίδι στα... μέτρα της, μετά από το πρώτο 10λεπτο και έως το τέλος του αγώνα βρισκόταν μπροστά στο σκορ, κατακτώντας, τελικά, νίκη, που την στέλνει, τουλάχιστον έως αύριο (02/02), καθώς τότε αγωνίζεται η ΧΑΝΘ, στη 2η θέση του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών, πάνω από την ΧΑΝΘ.
Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο αθλητής των φιλοξενούμενων, Αθανασιάδης, που σημείωσε 12 τέρματα.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 20-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 4-5, 6-7, 7-10 (σκορ ημιχρόνου), 8-13, 11-14, 12-17, 16-19, 18-21, 20-23

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κοσμίδης, Μάνης, Ραντζέλοβιτς 4, Αναστασίου 1, Σκουφάς, Καϊμακάμης 6, Καρυπίδης, Ξεφτέρης, Θυμιόπουλος 1, Παπανάκος 1, Ξώνης 2, Χαραλαμπίδης 2, Παπαδόπουλος 3, Μαυρόπουλος, Ραφτόπουλος

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σεϊρεκίδης Στ.): Πάβλοβιτς 2, Φώτογλου, Αθανασιάδης 12, Μήγγας, Μεγγίδης, Παντελίδης, Σιγγιρίδης, Χαραλαμπίδης, Ελοζιέουα 6, Θεοφάνους, Παπαδόπουλος, Δέλιας 1, Πατσιάς 1, Μανωλούδης 1, Παπαγεωργίου

Διαιτητές: Nικολαΐδης - Πατιός, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 1/2-3/6