ΕΣΧΚΜ Εφήβων: Νίκη του Φιλίππου επί του Ζαφειράκη Νάουσας - greekhandball.com

ΕΣΧΚΜ Εφήβων: Νίκη του Φιλίππου επί του Ζαφειράκη Νάουσας

Ο Φίλιππος Βέροιας σημείωσε μια ακόμη, νίκη αυτή την φορά στο Φιλίππειο, επί του Ζαφειράκη Νάουσας, με σκορ 28-19 (14-7 ημίχρονο), σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΚΜ Εφήβων.
Ανώτερος ο Φίλιππος και με περισσότερους Εφήβους στην σύνθεσή του σε σχέση με τον Ζαφειράκη που στην πλειοψηφία της σύνθεσής του συμμετείχαν Παίδες.
Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Τζωρτζίνης με 6 τέρματα από τον Φίλιππο του οποίου σκόραραν δέκα από τους δεκαέξι αθλητές.
Από την ομάδα της Νάουσας, με πολύ καλή απόδοση ο Πετρίδης με τον Μπιλιούρη που πέτυχαν από 5 γκολ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: 28-19

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-2, 10-4, 12-5, 13-6, 14-7 (ημίχρονο), 17-10, 19-12, 20-13, 23-15, 26-17, 28-19

Φίλιππος Βέροιας (Παυλίδης): Στανκίδης, Γιάννου, Νιώπας 2, Χουδαβερδόγλου 3, Μπισιρόπουλος, Στεφανόπουλος 3, Ελευθεριάδης, Καραγιοβάννης 2, Δούρδας 1, Τζωρτζίνης 6, Λυκοστράτης 2, Παπαγιάννης 4, Σερδαρίδης, Χαντζηαντώνογλου, Πετρομελίδης 4, Κακαφίκας 1

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος):Δάϊος, Μουρατίδης, Γκαδίνης, Δημητρίου, Σαμαράς, Λιουραφέτλης 1, Μάλλιος, Πετρίδης 5, Χαραυγής 3, Μάντσος, Μπιλιούρης 5, Λένος 3, Λαγούδης, Μπακαλιός 2, Μαρτίνος.

Διαιτητές: Νικολαίδης - Μπουγιάκας

Δίλεπτα: 1-1. Πέναλτι: 2/2- 1/2