«Στραπάτσο» στα Γιαννιτσά για τη Βέροια 2017 - greekhandball.com

«Στραπάτσο» στα Γιαννιτσά για τη Βέροια 2017

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας (27-25) της Βέροιας 2017, αν και στο ημίχρονο βρισκόταν με 16-12 πίσω στο σκορ. Η ομάδα του Αλέξανδρου Ταρινίδη έφερε το ματς στα ίσα γύρω στο 40ο λεπτό, στη συνέχεια πήρε το προβάδισμα και κατάφερε να το διατηρήσει έως το τελευταίο σφύριγμα.
Σημειώνεται πως η αθλήτρια της ομάδας της Ημαθίας, Ελένη Κερλίδη, που μετακινήθηκε από τη Νέα Ιωνία στη Βέροια 2017, αγωνίστηκε για πρώτη φορά στη τρέχουσα σεζόν.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΒΕΡΟΙΑ 2017 27-25

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 5-8, 8-11, 10-13, 12-16 (σκορ ημιχρόνου) 15-17, 18-18, 22-19, 25-21, 26-24, 27-25

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης Α.): Πυριτίδου 1, Μπατζαρακούδη 7, Πλιόγκα 1, Πέγιου Γ., Παπαδοπούλου Γ., Πατσάνη 6, Αναστασίου 3, Τροχίδου Ε. 8, Τροχίδου Χ., Κοτζαχρήστου, Παπαδοπούλου Ι. 1, Ανδρονικίδου, Ματζίρη, Πέγιου Μ., Τρελοπούλου, Βακαλάκη

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Χαραλαμπίδης Κ.): Κερλίδη 1, Χοτοκουρίδου, Τσαουσίδου 4, Τζούρισιτς 3, Καραμπατζάκη, Ανθίτση, Καραχαρίση 1, Μπασμά, Τσιτλακίδου 1, Γεωργιάδου, Βασιλειάδου 4, Μάστακα 11, Δελησάββα, Πιτούλια, Τηλαβερίδου

Διαιτητές: Δελόγλου - Βαγγελτζίκης, Δίλεπτα: 6 - 6, Πέναλτι: 3/3 - 5/6