Α1 Γυναικών: Δεύτερη διαδοχική νίκη με ανατροπή ο Άρης Νίκαιας - greekhandball.com

Α1 Γυναικών: Δεύτερη διαδοχική νίκη με ανατροπή ο Άρης Νίκαιας

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημειώσε ο Άρης Νίκαιας,επικρατώντας της Πυλαίας με σκορ 25-24 (11-14 ημίχρονο). Οι παίκτριες του Γιάννη Ανταλή, έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, φτάνοντας τελικά στην επικράτηση. Κορυφαία του γηπέδου ήταν η Ολίνα Ανδρίτσου (14 γκολ), ενώ σημειώνεται ότι για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική, ο Άρης πήρε τους δύο βαθμούς, ανατρέποντας το σκορ στα τελευταία λεπτά (το περασμένο Σάββατο (25/1), είχε κερδίσει τον Μ.Αλέξανδρο Γιαννιτσών). Με αυτή τη νίκη, ο σύλλογος από τη Νίκαια προσπέρασε στη βαθμολογία την Πυλαία και έφτασε τους έξι βαθμούς.

Για την Πυλαία, τα περισσότερα τέρματα σημείωσε η Λούρη (7).

Tα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 6-6, 6-7,8-9, 11-14 (ημίχρονο), 12-17, 14-19, 18-20, 21-21, 22-21, 25-24

Άρης Νίκαιας:Διακογιάννη 4, Καραγιάννη 4, Σιτόγλου 1, Μαυρογεώργη, Μπλας, Σαούλου, Μαυρογεώργη, Σαββαλάκη Αν., Σαραντάκου 1, Δωροθέου, Σιάπχα 1, Ανδρίτσου 14, Σαββαλάκη Δ., Μανιά, Παρέσογλου, Ευαγγελάκου

Πυλαία: Βράμπα, Ανδρεανίδου, Παραστρατίδου 1, Κουκμίση 6, Καπρινιώτη, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου, Μαυροπούλου, Τσιγαρίδα 2, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 6, Μάκουλη, Σελεμίδου, Πετρίδου 1, Λούρη 7, Στεφανίδου 1

Δίλεπτα:5-2. Πέναλτι:2/2- 4/4