ΕΣΧΑ ΝΕΩΝ: Κυριάρχησε ο Δούκας επί του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ ΝΕΩΝ: Κυριάρχησε ο Δούκας επί του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας

Ο Δούκας, έχοντας κορυφαίο σκόρερ του τον Γερουλάνο, που πέτυχε 13 τέρματα, κυριάρχησε χθες (05/01) του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας, για το Πρωτάθλημα Νέων της ΕΣΧΑ. Το ημίχρονο του αγώνα έληξε ισοπαλία, 16-16, όμως, στο δεύτερο μέρος, η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων πήρε κεφάλι στο σκορ και τελικά επικράτησε.

ΔΟΥΚΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 35-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 7-6, 10-10, 11-12, 16-16 (σκορ ημιχρόνου), 18-17, 21-18, 24-21, 28-23, 32-25, 35-28

ΔΟΥΚΑΣ (Τσαβδαρίδης Κ.): Μάρος, Παγιατής Ε. 5, Παναγιώτου, Παγιατής Γ. 9, Κολιζάκης, Αθανασόπουλος 1, Βασιλόπουλος, Καρακεχαγιάς 5, Μπεκιάρης 3, Βούλγαρης 1, Γερουλάνος 13, Κωνσταντόπουλος 2, Βάρζος 1, Κασιώνης, Στεφανίτσης

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Παπακώστας Ε.): Ζιάτρας 12, Βασιλείου 5, Μάγκος 2, Μελίσσης 1, Ζακυνθινός, Σπηλιόπουλος 1, Παππάς, Σιάτρας 2, Μελίσσης 2, Τσακναρίδης, Σάλου, Κοζίδης, Χατζηζαφηρίου, Καρυτινός, Παπανικολάου 3

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Δρακόπουλος, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/2-5/5